אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרגולטור בדרום קוריאה לוחץ על KDB לא לרכוש את ליהמן צילום: בלומברג

הרגולטור בדרום קוריאה לוחץ על KDB לא לרכוש את ליהמן

יו"ר נציבות השירותים הפיננסים במדינה אמר שעסקאות מסוג זה צריכות להתבצע בהובלת המגזר הפרטי, וחברות ממשלתיות צריכות לתפקד בהן כ"מעודדת" בלבד

26.08.2008, 16:01 | סוכנויות הידיעות
יו"ר נציבות השירותים הפיננסים הדרום קוריאנית ג'ון קוואנג וו הביע חששות כבדים לגבי העניין של בנק הפיתוח הקוריאני (KDB) ברכישת בנק גלובלי, ואמר שבנק הפיתוח צריך לתת לבנקים פרטיים מקומיים לקחת את ההובלה ברכישות מסוג זה.

KDB, שנמצא בבעלות ממשלת דרום קוריאה, מסר בסוף השבוע שהוא פתוח לרכישה של מוסד פיננסי זר, וציין את ליהמן ברדרס, אחד מבנקי ההשקעות של וול סטריט, כיעד אפשרי לרכישה. הדיווח הוביל לזינוק של 12% במניית ליהמן באותו יום.

לדברי ג'ון, "אני חושב ש-KDB עשוי לשקול יצירה והובלה של קונסורציום לרכישת ליהמן. אך זה נראה מעיק שמוסד ממשלתי ימלא תפקיד מוביל וייקח סיכונים שעשויים להיות יותר מפיננסים".

לדבריו, רכישות מחוץ למדינה צריכות להתבצע בהובלת המגזר הפרטי, ומוסדות ממשלתיים כמו KDB צריכים למלא תפקיד של "מעודדת".

בנוסף, אמר ג'ון ש-KDB צריך לשקול את סדר העדיפויות שלו לפני שהוא מנסה לבצע התרחבות גלובלית. לדבריו, הסוגיה הדחופה ביותר שעימה צריך הבנק להתמודד היום היא שמירה על יציבות השווקים הפיננסים המקומיים.

לגבי העניין שהביע KDB בליהמן, אמר ג'ון: "זו תהיה חתונה בינלאומית. האם היית מתחתן אחרי בליינד דייט אחד או שניים?". KDB לא אישר שפנה ישירות לליהמן.

ממשלת דרום קוריאה מתכננת להפריט את בנק הפיתוח עד 2012, תהליך שהממשלה מקווה שיהפוך אותו לבנק השקעות גלובלי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות