אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: הסתיים הסכסוך בין יפאורה תבורי לרבוע כחול צילום: איציק בירן

בלעדי: הסתיים הסכסוך בין יפאורה תבורי לרבוע כחול

בשבוע הבא תתחיל יפאורה לשווק מחדש את מוצריה לרשת. הסכסוך החל בחודש ספטמבר 2007, כאשר יפאורה עדכנה את מחירון המוצרים שלה לכל רשתות השיווק בשל התייקרות חומרי הגלם ורבוע כחול סירבה לקבל את המחירון החדש

27.08.2008, 15:03 | אורנה יפת
הסתיים הסכסוך בין יפאורה תבורי לרשת רבוע כחול. כך נודע ל"כלכליסט". בשבוע הבא תתחיל יפאורה לשווק מחדש את מוצריה לרשת. יפאורה תבורי מייצרת ומשווקת משקאות ובהם ספרינג, תפוזינה, עין גדי, מי עדן, אר סי קולה, שוופס וקריסטל.

הסכסוך המתמשך החל בחודש ספטמבר 2007, כאשר יפאורה עדכנה את מחירון המוצרים שלה לכל רשתות השיווק בשל התייקרות חומרי הגלם ורבוע כחול סירבה לקבל את המחירון החדש. כחלק מהסכסוך המסחרי, הרבוע לא אישרו ליפאורה מבצעים מיוחדים לקראת ראש השנה שעבר.

שורת הרווח איך איבדה רבוע נכסים 70% מערכה? או שרבוע נכסים מתומחרת בחסר לעומת רבוע כחול, או שהשוק חושש מהחרפת החרם החרדי שמשפיע על החברה־בת יותר מאשר על החברה־אם. מה שבטוח הוא שמניות הקמעונאות כבר מזמן לא דפנסיביות אורי טל-טנאלכתבה המלאה

עם כניסתו של זאב וורמברנד לתפקיד מנכ"ל הרבוע כחול, נעשו נסיונות רבים להגיע לפשרה. כעת, בפתחו של החג, החליטו הצדדים לסיים את הסכסוך, לאחר שגם הרבוע וגם יפאורה תבורי שילמו מחיר כבד במכירות ובנתחי השוק, בשל העובדה שמוצרי יפאורה נעדרו ממדפי הרשת.

גם חברת מי עדן נפגעה מהסכסוך שכן יפאורה מפיצה את מותגיה ובשל המצב נעדר מותג המים בטעמים, מי עדן אקטיב, שהשיקה לפני מספר חודשים ממדפי הרבוע.

לעומת זאת, מי שנהנה מהסכסוך הוא המתחרות של יפאורה, ובעיקר החברה המרכזית למשקאות, שמשווקת את המותג נביעות וחברת טמפו.

בינואר 2007 הפסיקה יפאורה לשווק סחורה לסניפי רבוע כחול ומלאי מוצרי החברה ברשת הלך וקטן. שתי סדרות מוצרים חדשים שהשיקה יפאורה בחודשים האחרונים, ספרינג טי וסדרת משקאות פונקציונליים, לא נכנסו לרבוע מאז ההשקה ועד היום.

דובר יפאורה מסר בתגובה: "הסכסוך הסתיים לשביעות רצון שני הצדדים, מעבר לזאת אנו לא נוהגים להתיחס ליחסי לקוחות ספקים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות