אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרם ופודים לא עומדים בתנאי ההלוואה למניות ריטליקס צילום: בועז אופנהיים

שרם ופודים לא עומדים בתנאי ההלוואה למניות ריטליקס

יצחק שרם ויאיר פודים נטלו הלוואה לרכישת מניות של ריטליקס. המניות צנחו שווי הבטחונות ירד והמלווה דורש את המניות

28.08.2008, 07:43 | שי אספריל

השקעתה של קבוצת שרם־פודים בריטליקס הסתמנה כמעט מהיום הראשון כלא מוצלחת, ואתמול פרסמה הקבוצה כי הירידה הנמשכת במחירה של המניה תאלץ אותה לוותר על שליש מהמניות שרכשה. בסוף דצמבר 2007 רכשו שתי חברות בקבוצה, שרם פודים טכנולוגיות ופולאר תקשורת, כ־920 אלף מניות של ריטליקס תמורת 67.5 מיליון שקל. העסקה הקנתה לשתיים אחזקה של 4.7% מהונה של חברת התוכנה לניהול רשתות קמעונאיות. לא חלפו יומיים, וריטליקס פרסמה אזהרת רווח אשר קיצצה את שווי ההשקעה באופן חד.

מהדו"ח שפרסמו אתמול שתי החברות עולה כי כשליש מהמניות נקנו מאדם פרטי, אשר העמיד לשותפות הלוואה לרכישת חלקו. בתמורה להלוואה שועבדו המניות לטובת המוכר בתוספת ערבות של 25% מהתמורה. לפי תנאי ההסכם, השותפות התחייבה שאם יירד מחירן של מניות ריטליקס אל מתחת לשער מסוים, יוכל המוכר לחלט אותן וגם את הערבות.

עוד עולה מהדו"ח שלאחר שריטליקס איבדה מינואר כ־30% מערכה, ומחירה ירד אל מתחת לשער שנקבע בהסכם, ביקש המוכר לממש את זכותו ולחלט את המניות והערבות. המשמעות: 300 אלף מניות, השוות כיום כ־13 מיליון שקל, עשויות לעבור בקרוב לידיו של המוכר. בשל חילוט המניות לקחו החברות הלוואה בנקאית בסכום של 20 מיליון שקל, ובתמורה שעבדו את שאר מניות ריטליקס. החברות הודיעו כי נכון לסוף יוני, מסתכם שווי השקעתן בריטליקס ב־27.2 מיליון שקל, הפסד של יותר מ־40 מיליון שקל בשמונה חודשים. כתוצאה מהירידות הן הפרישו 19.3 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות