אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעשיות מלח עברה להפסד ברבעון

תעשיות מלח עברה להפסד ברבעון

יומיים לאחר שהצליחה שרי אריסון בהצעת הרכש לחברה מסכמת מלח את הרבעון והמחצית בהפסד. ההחזקה במניות בנק הפועלים העיקה על התוצאות

28.08.2008, 09:27 | נעמה סיקולר

יומיים לאחר שהפכה למעשה לחברה פרטית, מפרסמת מלח תעשיות, כיום בשליטה מלאה של ארזף של שרי אריסון, את תוצאותיה הכספיות.

הפסדיה של החברה ברבעון הסתכמו ב-24.9 מיליון שקל לעומת רווח של 34 מיליון שקל ברבעון המקביל (מיוחס לבעלי המניות). ההפסד במחצית הראשונה הסתכם ב-38.2 מיליון שקל לעומת 68 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2007.

ההפסד במחצית כולל הפסד כתוצאה מהחזקות מניות בנק הפועלים בסך של 36 מיליון שקל לעומת רווח של 64 מיליון שקל במחצית המקבילה.

החברה מסכמת את הרבעון גם בהפסד תפעולי של 24.9 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של 17 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-26.9 מיליון שקל, עלייה של 29% ביחס לרבעון המקביל שמקורה בעיקר מהכנסות בתחום התעשייתי.

כאמור, השבוע הצליחה אריסון במשימתה למחוק את מניות חברת תעשיות מלח מהמסחר בבורסה, לאחר שהצעתה המשודרגת לרכישת יתרת מניות הציבור בחברה (17.8%), נענתה בידי מרבית המשקיעים. תמורת מניות מלח תשלם אריסון 140 מיליון שקל (20 שקל למניה) ותחזק את אחיזתה בבנק הפועלים.

אריסון, המחזיקה באמצעות ארזף ב-82.8% ממניות תעשיות מלח הגישה בסוף חודש יולי הצעת רכש מלאה למניות חברת תעשיות מלח לפי מחיר של ל-15.5 שקל למנייה, ששיקף אז - פרמיה של 8% בלבד על מחיר המנייה בשוק. הצעת הרכש הגיעה לאחר שמניית תעשיות מלח איבדה כ-60% מערכה בתוך שנה, והפרמיה הנמוכה שהציעה אריסון הרגיזה את המשקיעים המוסדיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות