אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן וקטור לא מרימה ידיים במלחמתה על רכישת אלדין צילום: אוראל כהן

קרן וקטור לא מרימה ידיים במלחמתה על רכישת אלדין

הקרן האמריקנית מבקשת לכנס את בעלי המניות לדיון על שינוי מבנה הדירקטוריון. רצונה של וקטור לשלב במועצת המנהלים נציגים מטעמה נובע מאמונתה שאלה יסייעו לרכך את ההתנגדות שהביע השבוע הדירקטוריון לנוכח הצעת הרכישה שלה

29.08.2008, 12:14 | שי אספריל
יום לאחר שדחתה אלדין את הצעת הרכש שלה, מצהירה קרן וקטור האמריקנית, המחזיקה בכ-10% ממניות אלדין, כי תכנס אסיפת בעלי מניות מיוחדת לדיון על שינוי מבנה הדירקטוריון של חברת אבטחת המידע. רצונה של וקטור לשלב במועצת המנהלים נציגים מטעמה נובע מאמונתה שאלה יסייעו לרכך את ההתנגדות שהביע השבוע הדירקטוריון לנוכח הצעתה של וקטור.

אתמול הודיע ינקי מרגלית, מנכ"ל אלדין, כי הדירקטוריון סבור "שאלדין תיצור ערך רב יותר עבור בעלי המניות מאשר הצעתה של וקטור קפיטל", ולכן החליט לדחות את שתי ההצעות שהוגשו על ידי וקטור קפיטל. ההצעה הראשונה הייתה רכישת כל החברה תמורת 13 דולר למניה, המשקף לחברה שווי של 180 מיליון דולר ואילו בהצעה השנייה הועלתה האפשרות שאלדין תמכור לוקטור קפיטל את פעילות ה-DRM של החברה תמורת 125-135 מיליון דולר. ה-DRM הנה פעילות שבמסגרתה מספקת אלדין פתרונות אבטחה עבור יצרני תוכנה כנגד העתקות בלתי חוקיות של תוכנה.

אלדין אישרה שאכן התקבלה דרישה מטעם וקטור לכנס את אסיפת בעלי המניות והודיעה כי היא בוחנת אותה.

חברת פתרונות אבטחת המידע אלדין הפכה יעד להשתלטות על ידי קרן וקטור קפיטל האמריקאית המנהלת יותר מ-2 מיליארד דולר לאחר שזו, ניצלה את הירידות החדות במניה בשנה האחרונה שבאו בעקבות שתי אזהרות רווח ששיגרה החברה. במסגרת ההשתלטות רכשה וקטור קפיטל 10% ממניותיה של אלדין בהיקף של 13.5 מיליון דולר. מטרת ההשתלטות מבחינתה של וקטור קפיטל, הוא למזג את פעילות ה-DRM של אלדין לתוך מתחרתה הגדולה של אלדין, חברת SafeNet שנרכשה על ידה באפריל 2007 תמורת 634 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות