אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא בית המשפט המחוזי אורי גורן ידון בתיק בורגראנץ' צילום: אביגיל עוזי

נשיא בית המשפט המחוזי אורי גורן ידון בתיק בורגראנץ'

גורן הוא השופט השישי שדן בתיק לאחר שהשופטת ורדה אלשיך פסלה עצמה מלדון בו; הכונס והמפרק פירסמו מכרז למכירת הרשת שצפוייה להימכר תמורת 20-25 מיליון שקל

30.08.2008, 10:13 | גלי ברגר

נשיא בית המשפט המחוזי, השופט אורי גורן, ידון בתיק בורגראנץ'. התיק עבר לגורן, השופט השישי שדן בתיק, לאחר שבשבוע שעבר פסלה את עצמה סגנית בית המשפט המחוזי, השופטת ורדה אלשיך, מלדון בתיק.

אלשיך, שטיפלה בתיקי פירוק רבים בהם קלאבמרקט וברגר קינג, ועוד פסלה את עצמה כיוון שבעלה, יוסי אלשיך, דירקטור בפי.בי, חברת האחזקות שבבעלות צדיק בינו, בעל השליטה בפז, שהיא הנושה הגדולה ביותר בתיק. עורכי הדין המעורבים בתיק מקווים שהתיק יישאר בטיפולו של גורן, שצבר ניסיון רב בתיקי פירוק.

ביום חמישי החלו לפעול 24 סניפי בורגראנץ' בהתאם לאישור בקשת ההפעלה הזמנית וקונים גדשו את סניף עזריאלי. ביום חמישי קיבלו העובדים שסניפיהם הופעלו תשלום ראשון עבור משכורת יולי שלא שולמה להם.

לצד ההפעלה החלו הכונס והמפרק בהליך המכירה של בורגראנץ'. ביום שישי פורסמה בעיתונים מודעה בדבר הגשת הצעות למכרז. את טפסי המכרז ניתן יהיה לרכוש מיום ראשון ב-15:00 תמורת 5,000 שקל, ואת ההצעות ניתן להגיש עד 10 באוקטובר. לדברי עו"ד עמית לדרמן ממשרד הכונס שלמה נס, "אנשים רבים הביעו התעניינות ברכישת הרשת, אך צריך לראות מי רוכש בפועל את הטפסים". 

כפי שפורסם ב"כלכליסט" ההערכות הן כי הרשת תימכר תמורת 20-25 מיליון שקל. השאלה הגדולה היא מה יהיה עם ההלוואה אותה נתנה פז ליוסי חושינסקי לרכישת הרשת. חושינסקי נפטר בתחילת 2008 ואחיו רמי אלעד תפס את מקומו ברשת.

החוב לפז עומד על כ-15 מיליון שקל

פז היא הנושה הגדולה של הרשת והחוב אליה עומד על כ-15 מיליון שקל. החובות לנושים ייפרעו מתמורת המכירה, השאלה אם תהיה שם די תמורה לכסות את מלוא החוב לפז, או שזו תתפשר בנוגע לסכום. צוות הכינוס והפירוק כתב בהצעה שפרסם כי "בעלי התפקיד שומרים לעצמם את הזכות לגבש הצעת הסדר נושים בהתייחס להצעה שתתקבל, אשר לא תהווה תנאי למכירה, ואשר תהיה כפופה לאישורו של בית המשפט המחוזי בתל אביב".

עוד נכתב בהצעה כי "מניות החברה או פעילותה ונכסיה ימכרו במצבן המשפטי והפיסי כפי שהוא והאחריות לבדיקתן מכל בחינה שהיא מוטלת על המציע בלבד, על חשבונו ובאחריותו. במסגרת בדיקה זו על המציע לבדוק את נכסי החברה, פעילותה העסקית והכלכלית, מצבה המשפטי ומצב זכויותיה, החוזים בהם קשורה החברה, וכל נתון אחר שהמציע סבור כי עליו לבדוק על מנת להגיש את הצעתו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות