אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי קיבל רישיון לייעוץ פנסיוני; יתחיל בפיילוט בשמונה סניפים צילום: עמית שעל

לאומי קיבל רישיון לייעוץ פנסיוני; יתחיל בפיילוט בשמונה סניפים

הבנק יוכל להעניק בינתיים ייעוץ פנסיוני לעצמאים בכל הארץ ולשכירים בפריפריה

31.08.2008, 12:01 | עמית שרביט

בנק לאומי קיבל בסוף השבוע רישיון ייעוץ פנסיוני מהממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר, ידין ענתבי. עם קבלת הרישיון, בכוונת לאומי להתחיל בימים הקרובים בפיילוט בשמונה מסניפי הקבוצה. לאחר מכן צפוי הבנק להרחיב את השירות לכל הארץ.

לאומי מצטרף לשבעה בנקים שכבר קיבלו רישיון לייעוץ פנסיוני - אגוד, מזרחי-טפחות, הבינלאומי, דיסקונט, מרכנתיל דיסקונט, אוצר החייל ופועלי אגודת ישראל. לאומי יוכל להעניק בינתיים ייעוץ פנסיוני לעצמאים בכל הארץ, ולשכירים בפריפריה.

בנק הפועלים יכנס לתחום הייעוץ פנסיוני לעצמאים עם קבלת רשיון הפנסיה מהאוצר. בבנק הוסיפו, שהוחלט להתחיל לתת יעוץ לשכירים בפריפריה רק מהמועד הראשון שיותר לו על ידי האוצר לתת גם יעוץ ביטוחי, שהוא חודש אפריל 2009.

 

במסגרת החקיקה הוגבלו הבנקים בייעוץ הפנסיוני כך שלא יוכלו לייעץ לגבי ביטוחי מנהלים. מהאוצר נמסר כי מצב זה יצר עיוות הפוגם בייעוץ האובייקטיבי, ולכן, בדצמבר 2007 עודכן החוק כך שהייעוץ הפנסיוני שיינתן בבנקים החל מינואר 2009 יהיה לגבי כל המוצרים הפנסיוניים.

מלאומי נמסר כי לשלב הפיילוט נבחרו שמונה סניפים המייצגים את קווי העסקים השונים בבנק: החטיבה הבנקאית, החטיבה לבנקאות מסחרית והחטיבה לבנקאות פרטית ובינלאומית. הסניפים שישתתפו בפיילוט הם חולון, בת ים, ראשון לציון, קרית שרת, עפולה, הבורסה ברמת גן , סניף המילניום בתל אביב וסניף אום אל-פחם של בנק ערבי ישראלי.

מלאומי נמסר כי עלות היערכותו לכניסה לתחום הייעוץ הפנסיוני נאמדת ב-120 מיליון שקל משנת 2006 ועד היום. השקעה זו כוללת הכשרת כ-550 יועצים פנסיונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות