אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל ממחר - כל התוצרת האורגנית תסומן בסימון אחיד צילום: מיכאל קרמר

החל ממחר - כל התוצרת האורגנית תסומן בסימון אחיד

הפירות, הירקות והמוצרים האורגניים הארוזים יסומנו בסמל אורגני אחיד של משרד החקלאות. ההנחיות החדשות יחולו על כל המוצרים האורגנים מהצומח, ובעוד כשנה התקנות יורחבו גם על מוצרים מהחי

31.08.2008, 12:35 | גלית שפיר

החל ממחר (יום ב', 1.9) כל המוצרים האורגניים (פירות, ירקות ומוצרים ארוזים) יסומנו בסמל אורגני אחיד של משרד החקלאות וסמל פיקוח של אחד משלושה גופים שקיבלו אישור ממשרד החקלאות: אגריאור, סקאל ישראל והמכון לבקרה ואיכות אי.קיו.סי. ההנחיות החדשות יחולו על כל המוצרים האורגנים מהצומח, ובעוד כשנה התקנות יורחבו גם על מוצרים מהחי.

במסגרת ההנחיות החדשות של משרד החקלאות, התוצרת האורגנית אמורה להיות מופרדת בחנות משאר המוצרים. ממשרד החקלאות נמסר, כי במהלך השנה וחצי האחרונות, בבדיקות שערך המשרד למוצרים אורגנים, נמצאו מוצרים תקינים ולא נמצאו בהם שאריות של חומרי הדברה.

דפנה יוריסטה, דוברת משרד החקלאות אמרה, כי "כניסת החוק והתקנות החדשות יאפשרו למשרד החקלאות לאכוף את ייצור התוצרת האורגנית ובמקרה הצורך לנקוט בהליכים משפטיים. מפקחי המשרד יבדקו את התוצרת האורגנית, כך שתעמוד בקריטריונים של מוצר אורגני. בנוסף, מפקחי המשרד יעקבו אחר השינוע והאריזה של התוצרת החקלאית האורגנית וידאגו כי התוצרת תשווק בנפרד מתוצרת רגילה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות