אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראנקום גייסה 10 מיליון דולר מקרן בריטית

ראנקום גייסה 10 מיליון דולר מקרן בריטית

החברה הישראלית, המפתחת ציוד לאנטנות שידור בטכנולוגייית WiMax, גייסה את הכסף מקרן TLcom capital

01.09.2008, 10:08 | אסף גלעד
חברת ראנקום הישראלית, המפתחת ציוד לאנטנות שידור בטכנולוגיית Wimax, הודיעה אמש (א') על גיוס 10 מיליון דולר מקרן ההון סיכון הבריטית TLcom capital.

TLcom capital היא קרן הון סיכון שמשקיעה בחברות בתחומי התקשורת והאלחוט וכבר השקיעה בישראל במספר חברות, כגון IXI מובייל ואקסרה. הקרן עשתה בישראל אקזיט משמעותי עם מכירת ספירה (Sphera) לחברת פרלל סופט תמורת מניות.

לראנקום פעילות מצליחה של מכירת קופסאות שידור וקליטה, אותן היא מציבה באנטנות שידור של רשתות סלולר המשתמשות בדור הרביעי, בעיקר בטייוואן, קוריאה וסינגפור. כמו לחברה גם פעילות חדשה יותר, שבמסגרתה היא מוכרת כרטיסים למשתמש הסופי, המאפשרים קליטה של שידורי WiMax במכשירי קצה, כגון מחשבים ניידים וטלפונים סלולריים.

גיוס הכסף נעשה בעתיו של העיכוב בפריסת תשתיות ה-Wimax בעולם כולו, עקב מגבלות רגולטוריות המעכבות את השלמת המיזוג הענקית בין ספרינט-נקסטל וקלירווייר בארה"ב, בה מעורבת גוגל. העסקה היתה אמורה להאיץ את פיתוח ופריסת תשתית הדור הרביעי בארה"ב.

חברת ראנקום נחשב מראשיתה להבטחה הגדולה של טכנולוגית ה-Wimax בישראל. לפי חברת המחקר IVC, החברה מכרה בהיקפים הולכים וגדלים והגיעה למכירות של כ-11 מיליון דולר בשנת 2005, 13 מיליון בשנת 2006 וכ-17 מיליון דולר בשנת 2007. תקן שידורי ה-Wimax שפיתחה הפך לסטנדרט בקוריאה ובסינגפור. למרות זאת לא הצליחה החברה לצאת להנפקה בשנת 2007 כפי שתכננה. השנה הנוכחית היתה עשויה להיות שנת ההנפקה של החברה בנאסד"ק, אך חלון ההזדמנויות שלה, כמו גם של כל אותן החברות שתכננו להנפיק בשנה הקרובה נסגר בשל הירידה החדה בכמות ההנפקות בניו יורק.

בחודש דצמבר בחרה קרן ההון-סיכון המרכזית שהשקיעה בראנקום, קרן ורטקס למכור את כל אחזקותיה בראנקום לקרן ההשקעות של סימנס (SMAC), יחד עם חברות פורטפוליו נוספות מהן יצאה – ImageID ו- Flash Networks. לפני הגיוס הנוכחי גייסה ראנקום 8 מיליון דולר בשנת 2000, לפי שווי חברה של 48 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות