אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
9,000 מעובדי דרזדנר וקומרצבנק יפוטרו צילום: shutterstock

9,000 מעובדי דרזדנר וקומרצבנק יפוטרו

זאת בעקבות המיזוג הצפוי בין שני הבנקים. כלי התקשורת בגרמניה מדווחים כי עיקרי הפיטורים ייערכו בסניפי דרזדנר בפרנקפורט ובלונדון

01.09.2008, 14:28 | סוכנויות הידיעות

9,000 מעובדי דרזדנר וקומרצבנק צפויים לאבד את מקום עבודתם בעקבות המיזוג הצפוי בין שני הבנקים. גל הפיטורים הוא חלק מתוכנית התייעלות שבמסגרתה מתכנן קומרצבנק לקצץ עלויות בהיקף של 2 מיליון יורו. לפני הפיטורים מעסיקים שני הבנקים 67 אלף עובדים.

אתמול הציג קומרצבנק את תוכנית הקיצוצים המקיפה שתתמקד, בין היתר, בצמצומו של דרזדנר קליינוורט המתקשה להתאושש מהשלכות משבר האשראי הפוקדות את תעשיית הפיננסים הבינלאומית. על פי התוכנית, קומרצבנק צפוי לקצץ 2,500 משרות מחוץ לגרמניה, רובן מקרב עובדי דרזדנר. כלי התקשורת בגרמניה מדווחים כי עיקרי הפיטורים ייערכו בסניפי דרזדנר בפרנקפורט ובלונדון.

לפי מרטין בלסינג, יו"ר קומרצבנק, המיזוג בין שני הבנקים יאפשר "לשמור בטווח הארוך על משרות אטרקטיביות רבות, אף שלמרבה הצער איננו יכולים לשמור על כל המשרות הקיימות".

מוקדם יותר דווח כי ענקית הביטוח הגרמנית, אליאנץ, מחסלת את הפעילות הבנקאית שלה ומוכרת את דרזדנר בנק לקומרצבנק. היקף העסקה, שתתבצע בשני שלבים, הוא 14.2 מיליארד דולר - כמיליארד דולר מעל שווי השוק. מדובר בעסקה הגדולה ביותר בשוק הפיננסי של גרמניה בשלוש השנים האחרונות.

בשלב הראשון ירכוש קומרצבנק 60.2% ממניות דרזדנר בעסקת מניות ומזומנים. מהלך זה יתרחש כבר בתחילת 2009. בשלב הבא הוא ירכוש את המניות הנותרות בתמורה למניותיו. מהלך זה יתבצע לקראת סוף השנה הבאה. הדירקטוריון של אליאנץ כבר נתן את אישורו לביצוע העסקה, וכעת נותר רק לקבל את אישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים. כדי להשלים את הרכישה צפוי קומרצבנק לגייס הון באמצעות הנפקת ניירות ערך.

דרזדנר נחשב לאחר מחמשת הבנקים הגדולים בגרמניה, נוסף על דויטשה בנק, דויטשה פוסטבנק, HVB וקומרצבנק. נקודת התורפה שלו היא נכסים בסיכון גבוה בשווי כולל של כ־13 מיליארד דולר. כאשר תושלם העסקה יהפוך הבנק לשני בגודלו בגרמניה, אחרי דויטשה בנק, עם נכסים בשווי כולל של כ־1.5 טריליון דולר.

קומרצבנק הוא הבנק השני בגודלו בגרמניה עם נכסים בשווי כולל של כ־600 מיליארד דולר. הוא מעניק שירותי בנקאות במדינות מרכז ומזרח אירופה ומרכז 26% מכלל עסקאות היצוא מגרמניה לרוסיה ולאוקראינה. הרווח הנקי של קומרצבנק במחצית הראשונה של 2008 עמד על 1.8 מיליארד דולר - ירידה של 20.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

אליאנץ היא אחת מחברות הביטוח הגדולות בגרמניה. היא הוקמה ב־1890 ומשרתת כ־60 מיליון לקוחות ב־70 מדינות. הרווח הנקי שלה במחצית הראשונה של 2008 עמד על 3.9 מיליארד דולר, 50% פחות מהתקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות