אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זוג פנסיונרים: בית ההשקעות ניצל את תם ליבנו וחסכונותינו אבדו צילום: בלומברג

זוג פנסיונרים: בית ההשקעות ניצל את תם ליבנו וחסכונותינו אבדו

שני פנסיונרים ובנם טוענים כי מנהל חברת "טראסט פרו ניהול השקעות" ומשווק ההשקעות שלה ניצלו את תום ליבם וגרמו להם לאבד כמיליון ומאה אלף שקל בשני תיקי השקעות

03.09.2008, 13:59 | הדר קנה

שני פנסיונרים ובנם הגישו תביעה על סך 1.4 מיליון שקל נגד חברת טראסט פרו ניהול השקעות, מנהל החברה ניר כתבי, ומשווק ההשקעות אורי כהן, בטענה כי ניצלו את תום ליבם וגרמו להם לאבד את כספי חסכונותיהם.

הפנסיונרים, באמצעות עורכי הדין זוהר לנדה ונועה אזולאי-הבדלה ממשרד ברנע ושות', טענו כי העבירו את כספם לבית ההשקעות וביקשו כי בכספים תבוצענה השקעות סולידיות, תוך הגבלה מפורשת כי הסיכון בתיק לא יעלה על 30%. לטענתם, בפועל, הושקעו הכספים בפעילות ספקולטיבית ובסיכון כבד החורג באופן מהותי מהסיכון שהוגדר.

בני הזוג השקיעו בתיק סך של 1.5 מיליון שקל ולטענתם, בתוך עשרה חודשים נעלמו מהתיק כמחצית מסכום הקן שהושקע על ידם ונותר סך של 797 אלף שקל. בתיק נוסף, שנוהל עבור בנם, בו הושקעו סך של 500 אלף שקל, נותר סך של 111 אלף שקל, כלומר אובדן של 80% מהסכום.

"רשלנות והפרת אמון"

בנוסף לכך מציינים התובעים, כי סכומי העמלה שגבתה טראסט עומדים על סך של 182 אלף שקל, שמהווים כ-10% מסכום הפיקדון כולו. הפנסיונרים טוענים, כי בית ההשקעות פעל ברשלנות ותוך הפרת האמון וההסכם שסוכם ביניהם.

הפנסיונרים מציינים, כי את משווק ההשקעות של טראסט הם מכירים 25 שנה, עוד ששימש כיועץ השקעות מטעם בנק לאומי וכי נוצרו בינהם יחסי אמון. לטענתם, נפגשו הזוג עם כהן וכתבי ושכנעו אותם להפקיד את חסכונותיהם בידי בית ההשקעות והבטיחו להם כי הם מפקידים את הכסף בידיים אמונות ונאמנות וכי הם ינהלו בשבילם תיק השקעות סולידי. 

ניר כתבי מסר בתגובה: "אני שומע את הטענות לראשונה. כשיגיע כתב התביעה אלמד אותו ואגיב בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות