אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וקטור ממשיכה להגדיל את אחזקתה באלדין – הגיעה ל-12.63% צילום: אוראל כהן

וקטור ממשיכה להגדיל את אחזקתה באלדין – הגיעה ל-12.63%

חברת אלדין הפכה ליעד להשתלטות על ידי קרן וקטור קפיטל מסן פרנסיסקו, שמנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-2 מיליארד דולר. הגדלת האחזקות באה לאחר כשלון הצעת הרכש המלאה

03.09.2008, 14:19 | תומר קורנפלד

מהלך ההשתלטות של קרן וקטור על ספקית פתרונות האבטחה אלדין עולה מדרגה. לאחר שדירקטוריון אלדין דחה את הצעת הרכש של וקטור קפיטל לרכוש את אלדין לפי שווי של 180 מיליון דולר, וקטור לא עוצרת את מהלך ההשתלטות והמשיכה לרכוש מניות של אלדין בשוק והגיעה לאחזקה של 12.63% בחברה.

בשלושת ימי המסחר האחרונים רכשה וקטור כ-335,000 מניות בשוק במחיר ממוצע של 12.5 דולר למניה. בסה"כ, מאז החלה את מהלך ההשתלטות ב-18 ביולי, השקיעה וקטור עד כה 17.8 מיליון דולר באלדין במחיר ממוצע של 10.14 דולר למניה.

כמו כן, דרשה וקטור מאלדין לכנס אסיפת בעלי מניות מיוחדת לדיון על שינוי מבנה הדירקטוריון של חברת אבטחת המידע. רצונה של וקטור לשלב במועצת המנהלים נציגים מטעמה, נובע מאמונתה שאלה יסייעו לרכך את ההתנגדות שהביע השבוע הדירקטוריון לנוכח הצעתה של וקטור.  

ינקי מרגלית יו"ר מנכ"ל אלדין, צילום: אוראל כהן ינקי מרגלית יו"ר מנכ"ל אלדין | צילום: אוראל כהן ינקי מרגלית יו"ר מנכ"ל אלדין, צילום: אוראל כהן
חברת פתרונות האבטחה אלדין, הפכה ליעד להשתלטות על ידי קרן וקטור קפיטל שמקום מושבה בסן פרנסיסקו ומנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-2 מיליארד דולר. זאת בעקבות שתי אזהרות רווח שפרסמה אלדין במהלך השנה.

מטרת ההשתלטות של קרן וקטור היא בעיקר בשל פעילות ה-DRM של אלדין שבו מגנה אלדין על יצרניות תוכנה בפני העתקות לא חוקיות של תוכנה, ובכוונתה למזג את פעילות זו לתוך SafeNet - מתחרתה הגדולה של אלדין בתחום - שנרכשה על ידה בשנת 2007 תמורת 634 מיליון דולר.

פעילות ה-DRM של אלדין, היא הפעילות הרווחית ביותר שלה, שהכניסה 21 מיליון דולר במחצית הראשונה של שנת 2008 ו-66.1 מיליון דולר בשנת 2007. הפעילות מאופיינת בשיעורי רווחיות גולמית גבוהים של יותר מ-80%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות