אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינואר: ירידה של 21% בגניבות כלי רכב

מינואר: ירידה של 21% בגניבות כלי רכב

המשטרה מציגה נתונים מפתיעים: מציינת שמדובר במספר הגניבות הנמוך ביותר שנרשם ב-15 השנים האחרונות. הרכב המועדף על הגנבים נותר סובארו ליאונה

04.09.2008, 08:36 | ליאור גוטמן

החום הכבד הכריע גם את גנבי הרכב: מנתוני יחידת אתג"ר, שהגיעו לידי ל"כלכליסט", עולה שבחודש אוגוסט האחרון נגנבו 1,831 מכוניות, נתון שמביא את המספר הכולל של גניבות הרכב מתחילת השנה ל-15,829, ירידה של 21.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. "מדובר בהיקף הגניבות הנמוך ביותר במדינה ב-15 השנים האחרונות", מסביר מפקד יחידת אתג"ר, ניצב-משנה יהודה עטר. "במהלך החודש האחרון הוצאו 26 מכוניות גנובות משטחי הרשות. עד סוף השנה נמשיך להתמקד בפעילות זאת בעיקר בסביבות קו התפר".

הנתונים מחודש יוני: ירידה של 23.7% בגניבות רכב מתחילת השנה הדגמים החביבים על הגנבים הם סובארו ליאונה ומיצובישי לאנסר; במקום השלישי נמצאים קטנועים מתוצרת סאן-יאנג ליאור גוטמן, 7 תגובותלכתבה המלאה

בניגוד לשאר חודשי השנה, באוגוסט 2008 ניכרת ירידה בהיקף גניבות הרכב בכל חלקי המדינה, כאשר הירידה החדה ביותר נרשמה במחוז ירושלים: מתחילת השנה 2,397 אזרחים איבדו את רכבם בסביבות עיר הבירה, ירידה של 25.6% ביחס לשמונת החודשים הראשונים של השנה שעברה.

הרכב החביב על גנבי הרכב נשאר סובארו ליאונה, דגם ישן ששווק בישראל עד תחילת שנות התשעים: מתחילת השנה עברו כ-1,100 מכוניות מדגם זה לידי ידיים של עבריינים.

מבחינת רכב שגילו אינו עולה על ארבע שנים, מחזיק יונדאי גטס בתואר כלי הרכב החדש המבוקש ביותר על גנבי הרכב עם 243 גניבות מתחילת השנה. במקום השני בטבלת הגניבות של מכוניות חדשות נמצאת מאזדה 3 (235 גניבות) ובמקום השלישי התברגה סקודה אוקטביה (182 גניבות).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות