אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויוטה מובילה במכירת מכוניות באזור המפרץ במחצית הראשונה

טויוטה מובילה במכירת מכוניות באזור המפרץ במחצית הראשונה

היצרנים היפניים שולטים בשוק בשש המדינותה ערביות במפרץ. גנ'רל מוטורס, שהחזיקה ב-2007 במקום השני, צפויה לאבד את המקום לטובת ניסאן, שמכרה 74 אלף יחידות במחצית 2008. עלייה של 10% במכירת מכוניות צפויה במהלך השנה כולה

04.09.2008, 20:43 | דורון פסקין
עליית מחירי הנפט אינה מיטיבה עם יצרני הרכב בעולם, אולם באזור המפרץ הם דווקא זוכים לעדנה. לפי נתונים עדכניים, מכירת מכוניות במזרח התיכון רשמה במחצית הראשונה של 2008 צמיחה דו ספרתית ונראה כי מגמה זו צפויה להימשך.

לפי הנתונים, מסתבר כי יצרנית הרכב טויוטה מובילה את רשימת המכירות עם כ-260 אלף יחידות במהלך התקופה הנדונה, עלייה של 31% בהשוואה לששת החודשים הראשונים של שנת 2007.

מכונית היוקרה: אוונסיס חדשה בישראל ב-2009 טויוטה חשפה תמונות ראשונות של הדור השלישי של טויוטה אוונסיס שתוצג באופן רשמי בתערוכת הרכב הבינלאומית שתתקיים בפריז באוקטובר הקרוב תומר הדר, תגובה אחתלכתבה המלאה
היצרנים היפניים שולטים בשוק המכוניות בשש מדינות המפרץ הערביות: סעודיה, כווית, איחוד האמירויות, בחריין, קטאר ועומאן. ג'נרל מוטורס דורגה בשנת 2007 במקום השני מבחינת היקף המכירות - 127 אלף יחידות. השנה תאבד היצרנית האמריקאית את מקומה השני לטובת חברת ניסאן, שבמהלך ינואר - יוני 2008 מכרה במזרח התיכון 74 אלף יחידות, כ-8,000 יותר מאשר היצרנית האמריקאית.

חברות נוספות הנמצאות בצמרת המכירות הן מיצובישי ויונדאי. עוד חברה שצפויה בקרוב להיכנס לרשימת חמש המובילות היא הונדה מוטורס, יצרנית כלי הרכב היפנית, שרשמה במהלך המחצית הראשונה של השנה עלייה של 52% במכירות לשוק המזרח תיכוני.

למרות שאין נתונים רשמיים על מספר הרכבים הנמכרים במדינות המפרץ, גורמי שוק מעריכים כי מדובר בלמעלה ממיליון כלי רכב בשנה. אותם גורמים צופים, כי במהלך 2008 כולה תירשם עלייה של 10% במכירות בהשוואה ל-2007.

הכותב הוא מנהל מחלקת המחקר בחרת אינפו פרוד מחקרים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות