אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כפר שמריהו תובע ממעצ 100 מיליון שקל פיצויים בגין הפקעה

כפר שמריהו תובע ממעצ 100 מיליון שקל פיצויים בגין הפקעה

הקרקע המופקעת הינה השטח שממזרח ליישוב כפר שמריהו, שמדרום לו נמצאת "ביצת הרצליה" ובו מתוכננת גם בנייתה של שכונת גליל ים

04.09.2008, 15:19 | איתי הר אור

כפר שמריהו (אגודה שיתופית חקלאית) ו-20 תובעי נוספים הגישו אתמול (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד מעצ - החברה הלאומית לדרכים, בדרישה לפצותם ב-100 מיליון שקל בגין הפקעת קרקעות חקלאיות בשטח של 134 אלף מ"ר, לצורך סלילת כביש מספר 531.

הקרקע המופקעת הינה השטח שממזרח ליישוב כפר שמריהו, שמדרום לו נמצאת "ביצת הרצליה", בה ממוקמים קניון שבעת הכוכבים, ובו מתוכננת גם בנייתה של שכונת גליל ים. מצפון לשטח נמצאים שטחי מושב רישפון.

בתביעתם, דורשים בעלי הזכויות בקרקע המיועדת להפקעה כי תוקצה להם קרקע חליפית בשווי הזהה לקרקע התובעים או לחלופין לחייב את מעצ בתשלום פיצויי הפקעה על פי השומה המופרטת בחוות דעת השמאי שצורפה לתביעה. התובעים מדגישים כי "אין המדובר באדמות בור ספקולטיביות למטרות רווח, אלא, באדמות חקלאיות שהשימוש בהן מהווה את עיקר פרנסתם של התובעים מזה שנים רבות, ושל האגודה בכלל".

עוד טוענים התובעים כי יש לפצותם בעבור הקרקע עצמה, החל מהמטר הראשון. כמו כן הם דורשים פיצוי בעבור הוצאות רכישת קרקע חליפית, פיצוי בגין הפגיעה האישית הקשה שנגרמה לנפקעים, פיצוי בגין תשלום מס רכישה, דמי תיווך ותשלום שכ"ט עו"ד בגין מציאת הקרקע החליפית.

התובעים דורשים עוד, כי הפיצוי יגלם את המיסוי שמושת על הנפקעים ונכפו "למכור" את זכויותיהם במקרקעין, את עגמת הנפש הרבה שהיו צריכים לעבור מאז ההחלטה על הפקעת זכויותיהם במקרקעין ועד היום, וכן את עגמת הנפש הכרוכה במציאת מקור פרנסה אחר לחקלאים הנפקעים.

ממעצ נמסר בתגובה, כי "כתב התביעה טרם הוגש לידי החברה הלאומית לדרכים. החברה תיתן את תגובתה בנושא זה בבית המשפט. בכל מקרה, החברה תנהג על פי החוק ועל פי הכללים והנהלים הנהוגים אצלה בעניינים דומים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות