אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עונת היובש: בבריטניה נסגרים חמישה פאבים ביום צילום: בלומברג

עונת היובש: בבריטניה נסגרים חמישה פאבים ביום

הצרכנים מעדיפים לקנות בירה במרכולים, ובעלי הפאבים מתקשים לעמוד בהיטלים על המשקאות. שר האוצר צפוי להביא לאישור הממשלה העלאה של 4 פני במס על חצי ליטר בירה

08.09.2008, 19:05 | סוכנויות הידיעות

מדי שבוע נסגרים בבריטניה 36 פאבים - כך דיווח היום (ב') "הדיילי טלגרף". בעלי פאבים במדינה מתקשים, כך נראה, לעמוד בשלל דרישות ביורוקרטיות, בעלייה בשיעורי ההיטלים על משקאות אלכוהוליים ובמספר הולך ופוחת של לקוחות הנאנקים תחת ההאטה בכלכלה הבריטית.

 

הלקוחות מעדיפים לאסוף מהמדף ולשתות בבית, צילום: בלומברג הלקוחות מעדיפים לאסוף מהמדף ולשתות בבית | צילום: בלומברג הלקוחות מעדיפים לאסוף מהמדף ולשתות בבית, צילום: בלומברג

על פי איגוד הבירות והפאבים במדינה, 36 פאבים בממוצע נסגרו בבריטניה מדי שבוע במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה. זאת לעומת 27 פאבים בממוצע בשנת 2007. לדברי רוב הייווארד, מנכ"ל האיגוד, הנתונים הם "עדות ברורה ללחצים המופעלים על מגזר הפאבים". נוסף על כך ציין הייווארד כי הירידה באמון הצרכנים והעלייה בשיעורי האינפלציה יוצרים פגיעה משותפת בתעשיית הפאבים. "לא זו בלבד שהוצאות הניהול גדלות, אלא שמספר הלקוחות הולך ומצטמצם, וזה אומר פחות מזומנים בקופה".

האיגוד טוען כי למצב אחראי, בין השאר, שר האוצר אליסטר דארלינג, שגיבש יוזמה שתוגש לאישור הממשלה במסגרת התקציב הקרוב, שלפיה יועלה ההיטל על חצי ליטר בירה בארבעה פני - העלייה הגדולה ביותר זה עשר שנים.

על פי נתוני האיגוד, מכירות הבירה בבריטניה צנחו לאחרונה לשפל של שמונה עשורים מאחר שצרכנים רבים מעדיפים לרכוש בירה בסופרמרקטים, היכן שמחירה נמוך יותר. סקר שנערך על ידי חברת המחקר CGA הציג ממצאים דומים. להערכת החברה, 6,000 פאבים נוספים צפויים להיסגר במהלך ארבע השנים הבאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות