אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: קניון שבעת הכוכבים יגיש בקשה להתרחבות צילום: צביקה טישלר

בלעדי: קניון שבעת הכוכבים יגיש בקשה להתרחבות

התחרות המסחרית בהרצליה עומדת להעצים: כיום יש בקניון, שמתחרה בארנה, 20 אלף מ"ר מסחריים. הנהלת הקניון תפנה בשבועות הקרובים לעיריית הרצליה בבקשה להרחיב את שטחו בעוד 3,000 מ"ר

09.09.2008, 08:06 | גלי ברגר

בעוד ג'קי בן זקן פועל לשפץ את קניון ארנה, שרכש באמצעות מנופים פיננסים, הכשרת הישוב פועלת להרחיב את קניון שבעת הכוכבים בהרצליה. ל"כלכליסט" נודע, שבשבועות הקרובים תגיש הנהלת קניון שבעת הכוכבים לעיריית הרצליה בקשה להרחבת הקניון. מדובר בתב"ע חדשה, שכוללת עוד כ-3,000 מ"ר בנויים. הכוונה היא להרחיב את שטח הקניון, שכולל כיום 20 אלף מ"ר מסחריים, ולא לבנות עוד קומה.

קניון שבעת הכוכבים נמצא בסמוך לכניסה המערבית לעיר הרצליה, וסביבו עדיין יש שטחים פנויים. בין השאר, שטח עפר המחבר בין הקאנטרי קלאב לבין הקניון ולשטח עפר שמולו.

קניון שבעת הכוכבים. הפדיון גדל לאחר פתיחתו של קניון ארנה, צילום: צביקה טישלר קניון שבעת הכוכבים. הפדיון גדל לאחר פתיחתו של קניון ארנה | צילום: צביקה טישלר קניון שבעת הכוכבים. הפדיון גדל לאחר פתיחתו של קניון ארנה, צילום: צביקה טישלר

את השטח שעליו בנוי הקניון שכרה הכשרת הישוב מעיריית הרצליה למשך 49 שנה. הקניון נפתח בשנת 2000 והפך במהרה לאחד הקניונים המוצלחים באזור, בניהולו של משה רוזנבלום, כיום מנכ"ל קניוני ישראל, שהוחלף על ידי זיו שחורי. הקניון מאופיין כקניון משפחתי, והיה מהראשונים שהפעילו ירידי אוכל ופעילויות לילדים, פינות הנקה ועוד. DOMO, לדוגמה, בחרה לפתוח בו את הסניף הראשון שלה, שהוא גם הסניף הגדול ביותר.

כשנפתח קניון ארנה במרינה הרצליה בשנת 2003 היה חשש שהדבר יפגע בקניון שבעת הכוכבים. בפועל, לפי הדו"חות הכספיים של החברה, מפתיחתו של ארנה גדל פדיון שבעת הכוכבים בכל שנה. עוד איום על שבעת הכוכבים נוצר עם פתיחת סינמה סיטי בגלילות בשנת 2002, שהחליש לדברי החברה, את פעילות בתי הקולנוע במקום.

לפני כשנה רכש ג'קי בן זקן באמצעות מנופים פיננסים את קניון ארנה ממוטי זיסר תמורת 538 מיליון שקל. בימים אלה נמצא הקניון בהליך שיפוץ, כולל פינוי בתי הקולנוע, שינוי תמהיל החנויות, הפיכתו לקניון ישר במקום העיקולים ועוד.

לאחר פתיחת שני הקניונים החלו בעיריית הרצליה לטפח את מרכז העיר: רחוב סוקולוב, הרחוב הראשי שופץ ושטחים הושכרו לרשתות קפה - הכל כדי לשקם את מרכז העיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
צריך טיפול שורש
הבעיה העיקרית של רחוב סוקולוב לא נפתרה , אומנם הרחוב והמדרכות החדשות יפות אולם יש פער גדול בינן לבין המבנים שברובם בעלי פונציאל של בניה לגובה נותרו מיותמים ובעלי חזות מוזנחת וכן ,עם כל הכבוד לדת ולאמונה , חשיפת בית הכנסת הגדול, הריסת החומה והעצים שהיו מסביבו עוצרים ומונעים את הפיכתו למרכז בילוי לצעירים של הרצליה וגם למבוגרים יותר. הבדיחה היא שגם בנו לידו תיאטרון בהשקעה גדולה שאינו יכול לפעול בימים שרוב האנשים מקדישים לבילוי. אני מכבדת את הדת והמסורת אבל באיזה שהוא מקום יש כאן כפיה .
סיל שאיכפת לה  |  23.10.08
4.
לאדון ההרצלייני מס' 2 - עדת מלעיזים? שיפוץ מבורך? - אתה בכלל יודע איפה זה רח' סוקולוב בהרצליה?
הגברת הרסה את מרכז העיר הרצליה. המרכז הזה אמנם היה מוזנח וזקוק לשיפוץ, אבלמזה ועד לשתק אותו לגמרי? מה ייעשה כאשר בעלי בית ישן ברח' סוקולוב - ויש כמה וכמה כאלה לאורך הרחוב - שהם בני 60-70 שנה - כאשר הם ירצו להרוס אותו ולבנות במקומו בית חדש? איך בדיוק תגיע לשם משאית? איך יבצעו את העבודה? יעלו על מדרכות ברצלונה שהיא בנתה שם? אתה אפילו לא יודע איפה זה סוקולוב. אמרו לך לכתוב על מוסדות תרבות חדשים? הסינמטק הוא קולנוע היכל הוותיק שקיים שם הרבה לפני שהיא הפכה לראשנית העירייה. בית האזרח קיים במקום 50 שנה. איזה שטויות. לפחות שתהרוס את הצריף שהיא בנתה בחזית בית הכנסת כדי ליחצן את "המרכז החדש" שלה. מעניין אם היא קיבלה רישיון בנייה על הקמת הצריף הזה... כל מי שמארח מישהו מחוץ להרצליה שומע ממנו את התלונות על המפגע הבטיחותי-תחבורתי שתקעו לנו במרכז העיר. בכייה לדורות זה בלשון המעטה.
גלי  |  09.09.08
2.
שיפוץ רחוב סוקולוב
השיפוץ של רחוב סוקולוב הוא הצלחה גדולה ! מרחוב מוזנח מזוהם ומתפורר הפך הרחוב לפנינה והתווספו אליו מוסדות תרבות חדשים כגון הסינמטק ובית האזרח ערך הדירות באזור עלה בעשרות אחוזים מאז השיפוץ לטענה המגוכחת שהפיכתו של הרחוב לחד סיטרי יוצרת פקקים אשיב שפקקים היו ברחוב גם לפני השיפוץ ושהרעיון הוא להסיט את תנועת כלי הרכב מהמרכז העירוני לכבישים העוקפים כדי להחזיר אותו לתושבים קשה לי להבין את עדת המלעיזים על השיפוץ המבורך הזה
הרצליאני , הרצליה  |  09.09.08
לכל התגובות