אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פדרר עוקף את סאמפרס וקובע שיא בהכנסות מזכיות: 43.68 מיליון דולר צילום: בלומברג

פדרר עוקף את סאמפרס וקובע שיא בהכנסות מזכיות: 43.68 מיליון דולר

הטניסאי שזכה הבוקר בגמר היו.אס אופן בפעם החמישית ברציפות הוסיף 1.5 מיליון דולר נוספים לחשבונו. פדרר לא הפסיד כבר 34 משחקים רצופים והוא הראשון שזוכה ב-5 תארים רצופים בטורניר מאז 1925

09.09.2008, 12:04 | אוריאל דסקל
פדרר. באמת מתרגש, צילום: בלומברג פדרר. באמת מתרגש | צילום: בלומברג פדרר. באמת מתרגש, צילום: בלומברג

רוג'ר פדרר, שזכה היום לפנות בוקר (ג') בטורניר ה"יו.אס אופן" בפעם החמישית ברציפות, הפך גם לטניסאי המרוויח ביותר מכספי זכייה בטורנירים. לפדרר 13 תארי גרנד סלאם, אחד פחות מהשיאן פיט סאמפרס. אתמול הוא ניצח את אנדי מארי הסקוטי והכניס לכיסו סכום זכייה של 1.5 מיליון דולר פלוס מכונית לנוקס. סך כספי הזכיות שלו בטורנירים מסתכמים, לאחר זכיי זו, ל-43.68 מיליון דולר, יותר מסאמפרס שהרוויח בקריירה שלו 43.28 מיליון דולר "בלבד".

אנדי מארי, דרך אגב, קיבל על העלייה הראשונה שלו לגמר טורניר גראנד סלאם כמיליון דולר.

פדרר בן ה-27 לא הפסיד כבר 34 משחקים רצופים ביו.אס אופן והוא הראשון שזוכה ב-5 תארים רצופים בניו יורק מאז ביל טילדן, שזכה בשש תארים רצופים בין השנים 1920 ל-1925. רק שני טניסאים זכו בעבר, אם כי לא ברציפות, חמש פעמים ביו.אס אופן - מאז שזה הפך לאליפות פתוחה ב-1968 - ג'ימי קונורס ופיט סמפארס.

פדרר, שסבל בשנה האחרונה מהפסדים לרפאל נדאל - בגמר טורניר ווימבלדון ובגמר הרולאן גארוס - אמר אחרי הניצחון הבוקר: "זהו רגע מאוד מיוחד בקריירה שלי, לקחת את התואר הזה הביתה זה מדהים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות