אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירדן מובילה את העולם הערבי בתחום תיירות המרפא צילום: ג'ו קוט

ירדן מובילה את העולם הערבי בתחום תיירות המרפא

כ-250,000 תיירים מ-84 מדינות הגיעו לירדן במהלך 2007 והשאירו בה כמיליארד דולר. את צמרת טבלת המבקרים במדינה מובילים העיראקים. העלות לתייר בירדן נמוכה ב-25% מהוצאות טיפול דומות בארה"ב

09.09.2008, 14:27 | דורון פסקין

סקר חדש שפורסם על ידי חברה בינלאומית בשיתוף הבנק העולמי מראה, כי ירדן מובילה את העולם הערבי בתחום תיירות המרפא. במהלך 2007, הגיעו כ-250 אלף תיירים לצורך קבלת טיפולים בבתי חולים, בקליניקות ובמרכזי מרפא שבממלכה. התיירים הגיעו לירדן מ-84 מדינות ערביות וזרות והם "השאירו" בממלכה כמיליארד דולר בתמורה לטיפולים. נכון להיום בירדן ישנם 84 בתי חולים ומרכזי בריאות פרטיים. לפי הדו"ח, מגזר תיירות המרפא בירדן מתפתח בקצב מהיר של 10% בממוצע מאז שנת 2004.

את רשימת תיירי המרפא המגיעים לירדן הובילו בשנה שעברה דווקא אזרחים עיראקים, שכ-45,000 מהם ביקרו בירדן ולאחריהם צעדו הפלסטינים והסודאנים, עם כ-25,000 תיירים מכל מדינה. 1,800 אזרחי ארה"ב, 1,200 אזרחים מבריטניה וכ-400 אזרחים מקנדה הגיעו אף הם לירדן לצורכי מרפא.

מומחי הבנק העולמי מציינים, כי יתרונה של ירדן בתחום קשור לעלויות. לטענתם, עלויות הטיפול בירדן מגיעות לכ-25% מהוצאות הטיפול בארה"ב למשל וזה כולל את כרטיס הטיסה והוצאות השהייה בירדן.

נראה, כי בשנים הקרובות תיתקל ירדן באתגר לא קל להישאר בצמרת מדינות ערב בתחום תיירות המרפא. באיחוד האמירויות החליטו הרשויות להשקיע מאמצים לפיתוח ענף זה. מחלקה מיוחדת הוקמה במשרד הבריאות בכדי לקדם את הפיכתה של המדינה ליעד מוביל בתחום תיירות המרפא. באיחוד טוענים, כי קיימת תשתית רפואית מתקדמת, שתוכל למשוך אליה פציינטים ממדינות רבות.

הכותב הוא מנהל מחלקת המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות