אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנית להרחבת מושב כפר פינס אושרה להפקדה צילום: בלומברג

התוכנית להרחבת מושב כפר פינס אושרה להפקדה

הוועדה המחוזית אישרה היום תוכנית לתוספת 120 יחידות דיור למושב העובדים הוותיק ולהקצאת קרקע לצרכי ציבור

09.09.2008, 16:18 | אורי חודי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה, החליטה להפקיד היום תוכנית להרחבת מושב כפר פינס הממוקם מזרחית לכרכור. מדובר בתוכנית שערך המתכנן ערן מבל בשטח של כ-970 דונם.

בתכנית מוצעת תוספת של כ-120 יחידות דיור למושב, בצפיפות של 2.5 יחידות דיור לדונם. עוד כוללת התוכנית הקצאת שטחי ציבור בהיקף גדול שעונה, לפי המתכננים, על צרכים תכנוניים הנדרשים לאוכלוסייה דתית, שכן מדובר במושב עובדים דתי ותיק. בין היתר מדובר בהקצאה גם לשטחי ספורט ומוסדות בריאות לצרכי הקהילה.

 ממשרד הפנים נמסר כי תוספת יחידות הדיור המוצעות תשפר את המאזן הדמוגרפי והחברתי, ותביא לשדרוג הגרעין הקיים בהיבט של חזות הישוב, תשתיות, ושרותי ציבור.

שטח התכנית נמצא בצמוד למושב עין עירון שהוא מושב חילוני ועל כן נדרש בן שאר תנאי ההפקדה, בחינת חלופה לממשק תכנוני בין שני המושבים השונים באופיים. עוד נמסר ממשרד הפנים כי בתכנית ניתן מענה לטיפול בשטחים החקלאיים והסדרת שימור נחל משמרות, תוך יצירת טיילת מגוננת לאורכו. כמו כן, במסגרת בחינת היבטי התחבורה יבחנו הסוגיות התחבורתיות בהתייחס לכך שהישוב נשען על מערכת התחבורה של פרדס חנה-כרכור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תגובה ל 5
לפי מה שאתה כותב אתה אחד ממשפחות השליטה שחושש לכניסה של צעירים שיערערו את השליטה שלכם רוח המושב היום לא נעימה ואתה ועוד שניים שלוש משפחות אחראים לאווירה עכורה זו לא מספיק לרשום בשם השולח כפר פינס אם אין ממה לחשוש אז כתוב שם מלא שבת שלום ושנה טובה שתצאו מהשליטה שכפיתם על הישוב אולי נחזור
אץח , נהריה  |  19.09.08
5.
תגובה ל-4
אולי לא הבנת, אבל תוכניות הרחבה מיועדות קודם כל לבנים של מה שכינית "ותיקים". כבר היום יש במושב עשרה בנים של "ותיקים" שמחכים להרחבה ועוד עשרות בנים של "ותיקים", שגרים מחוץ למושב ומחכים להרחבה. מדובר בחבר'ה טובים שדווקא רוצים לשמר את המושב כמו שהוא. הם צעירים ועם כוחות צעירים ורעננים והם יצעידו את המושב קדימה. יחד איתם מן הסתם יבואו חבר'ה נוספים, אבל התקווה של כולנו היא שרוח המושב תישמר.
כפר פינס  |  14.09.08
4.
תוכנית הרחבה-תגובה ל-1
אתה מגזים. ישנה אנטנה בכניסה הקרובה יותר לכרכור מאשר לבתי הכפר. רחוקה מאד מהמתחם המיועד להרחבה. התוכנית תפיח רוח חיים בישוב רדום הנשלט ע"י כמה בני ותיקים העושים בו כטוב בעיניהם. השינוי יעביר את השליטה לכוחות צעירים ורעננים שישנו את כל מה שהיה מוכר וידוע עד כה.
שלום , ק.אונו  |  10.09.08
3.
יש בכפר היום הרבה משפחות צעירות ונחמדות שמחכות להרחבה
חלקם הגדול הם בנים חוזרים. חלק מהבנים החוזרים מתכוונים להגיע לקראת ההרחבה. להגיד שהכפר מלא אנטנות זה שקר. בכפר עצמו יש אנטנה אחת. שאר האנטנות צמודות לשטחים של כרכור. הן אמנם על אדמות הכפר, אבל רחוקות מהבתים.
גיל , כפר פינס  |  09.09.08
לכל התגובות