אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוריאה: המגעים לרכישת ליהמן בראדרס עדיין בתוקף צילום: בלומברג

קוריאה: המגעים לרכישת ליהמן בראדרס עדיין בתוקף

כך על פי העיתון הקוריאני יונהאף. לפי הידיעה הבנק ישלם 6 מיליארד דולר עבור נתח של יותר מ-25% מליהמן, דבר שיקנה לו שליטה בחברה. ההודעה הרשמית שיצאה מ-KDB ממשיכה לטעון שהמגעים לרכישה נפסקו

10.09.2008, 10:59 | בלומברג
בניגוד לדיווחים ולשמועות שנפוצו אתמול (ג') בוול סטריט, הבנק לפיתוח קוריאה (KDB) עדיין מעוניין לקנות חלק מבנק ההשקעות ליהמן בראדרס, כך מדווח עיתון בקוריאה הבוקר.

לפי העיתון יונהאף, היוצא בסיאול, KDB מוכן לשלם 6 מיליארד דולר עבור נתח של יותר מ-25% מליהמן, שיקנה לו שליטה בחברה. העיתון הוסיף כי אם הבנק לפיתוח קוריאה לא יצליח לחבור למוסדות פיננסיים קוריאניים, הוא יחפש שיתוף פעולה עם משקיעים בינלאומיים בקניית בנק ההשקעות האמריקאי. יונהאף מצטטים בכיר בבנק הקוריאני, שסירב להזדהות בשמו.

אתמול אמרו ב-KDB כי הבנק "סגר את הדלת" על העיסקה עם ליהמן, ומניית בנק ההשקעות צנחה בכמעט 45% בוול סטריט, כשהיא גוררת את השוק כולו לירידות. לפי הדיווחים הבוקר בקוריאה, בליהמן ביקשו מ-KDB לקנות נתח גדול מספיק כדי להשיג גם סמכויות ניהול בבנק. הירידות האחרונות הורידו את שווי השוק של ליהמן ל-5.4 מיליארד דולר.

ההודעה הרשמית שיצאה מ-KDB ממשיכה לטעון שהמגעים לרכישה נפסקו. "סיימנו את המשא ומתן כיוון שיש אי הסכמה בינינו על תנאי העסקה, ובהתחשב במצב השווקים הפיננסיים ובקוריאה ובמדינות אחרות" נאמר בהודעה שיצאה הבוקר ממטה KDB.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות