אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליהמן ברדרס מדווחת על הפסד של 3.9 מיליארד דולר צילום: בלומברג

ליהמן ברדרס מדווחת על הפסד של 3.9 מיליארד דולר

לכלכליסט נודע כי ליהמן יפטר עובדים בשבועות הקרובים. הבנק ימכור נדל"ן מסחרי ואת השליטה בחטיבת ניהול הנכסים

11.09.2008, 08:20 | רונית גודמן וישראל הס

ליהמן ברדרס, בית ההשקעות הרביעי בגודלו בארצות הברית, דיווח אתמול על הפסד רבעוני של 3.9 מיליארד דולר, או 5.62 דולרים למניה, ברבעון השלישי של 2008. מנכ"ל ליהמן הודיע כי הבנק מתכוון למכור את השליטה בחטיבת ניהול הנכסים שלו ולהציע למכירה נדל"ן מסחרי כדי לכסות על ההפסדים.

ההודעה, שמועדה הוקדם לנוכח מצבו הקשה של הבנק, עלתה אפילו על התחזיות הקודרות של רוב האנליסטים. אלה צפו הפסדים של 2.2 מיליארד דולר בלבד, על פי סקר אנליסטים של סוכנות בלומברג. במחלקת המחקר של בית ההשקעות מורגן סטנלי צפו הפסד של 2.8 דולרים למניה, לאחר מחיקות בשווי 3.5 מיליון דולר ברבעון האחרון.

מנכ"ל ליהמן, ריצ'רד פולד, המנכ"ל הוותיק ביותר בוול סטריט, הודיע גם על קיצוץ הדיבידנד למשקיעים ברבעון השלישי ב־83%. הוא מסר כי המהלך יחסוך לחברה כ־450 מיליון דולר בשנה.

ל"כלכליסט" נודע כי ליהמן ברדרס יפטר בשבועות הקרובים עובדים נוספים במסגרת תכנית ההבראה, נוסף על 1,500 איש שכבר פוטרו בשבוע האחרון. בסך הכל פיטר הבנק קרוב ל־3,000 עובדים מאז תחילת המשבר בקיץ 2007.

הכוונה של בנק ההשקעות להקים חברה פרטית לניהול פעילות נדל"ן נועדה להוציא את התחום מהפעילות השוטפת של ליהמן, שעודנה רווחית, וכך להחזירו למסלול הרווחיות, ל"כלכליסט" נאמר כי הבנק מתכנן למכור 55% מחטיבת ההשקעות שלו, Neuberger Berman, ששווייה המוערך עומד על בין 8 ל־13 מיליארד דולר.

צילום: בלומברג
מטה ליהמן ברדרס צילום: בלומברג

ביום שלישי צנחה מניית ליהמן ברדרס ב־44.9% במהלך המסחר בוול סטריט, לאחר שהבנק לפיתוח קוריאה (KDB) דיווח על הפסקת המשא ומתן עם בית ההשקעות. ברבעון השני רשם ליהמן ברדרס הפסד של 2.8 מיליארד דולר, הראשון מאז החל להיסחר בוול סטריט.

בסוף הרבעון השני היו ברשות הבנק כ-65 מיליארד דולר בנכסים מגובי משכנתאות, שהיו בסיכון להפוך להפסד. לפי מקורות בוול סטריט, ליהמן מתכוון להיפטר מחלק מהנכסים האלה ולהעביר נכסי נדל"ן לבעלות חברה שתוקם לשם כך. "הוול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול שליהמן מתכוון למכור חלק מהנדל"ן המסחרי שבבעלותו בבריטניה לקרן הבריטית בלקרוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות