אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות קבלני השיפוצים מצטרפת להתאחדות הקבלנים והבונים

התאחדות קבלני השיפוצים מצטרפת להתאחדות הקבלנים והבונים

הגוף המאוחד שם לו למטרה להילחם ב"חאפרים" בתחום, לקדם את נושא איכות הבנייה ואת בטיחות העובדים. במקביל, הצהירו העומדים בראשו כי בכוונתם להקים מוסד בוררות בין הצרכן לקבלן השיפוצים ולהפוך את המקצוע לכזה המחייב תעודת הסמכה. ענף השיפוצים מגלגל כ-5 מיליארד שקל בשנה

10.09.2008, 20:14 | אורי חודי

התאחדות הקבלנים והבונים, בראשה עומד נשיא ההתאחדות, ניסים בובליל, מצרפת אליה את התאחדות קבלני השיפוצים שבראשה עומד ערן סיב. משמעות ההסכם שנחתם היום (ד') בין שני הגופים היא, שהתאחדות קבלני השיפוצים תפעל מתוך בית התאחדות הקבלנים ויוקמו צוותי שיתוף פעולה לקידום הנושאים המשותפים.

מטרות האיחוד הן מלחמה משותפת של שני הגופים בתופעת ה'חאפרים', קידום נושאי איכות הבנייה בישראל, שיפור בטיחות העובדים בענף ושיתוף פעולה בנושא הכשרת עובדים מקצועיים, זאת תוך שמירת עצמאותם של שני הגופים.

ניסים בובליל אמר היום, כי בעת בחירתו לתפקיד, קבע לו למטרה ליצור איחוד כוחות בענף הבנייה מתוך מטרה להסדיר ולקדם את ענף הבנייה בישראל, למען הצרכנים ולמען העוסקים בו. לדבריו, הצטרפו במהלך כהונתו להתאחדות מאות קבלנים נוספים. עתה מצטרפים גם קבלני השיפוצים, כאשר המטרה היא לאחד את כל העוסקים בענף תחת גג אחד.

מימין: ערן סיב וניסים בובליל. נלחמים ב"חאפרים" מימין: ערן סיב וניסים בובליל. נלחמים ב"חאפרים" מימין: ערן סיב וניסים בובליל. נלחמים ב"חאפרים"

יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב, התייחס אף הוא להסדרת התחום והוסיף, כי איחוד הכוחות יביא לשיפור תדמית השיפוצניק בקרב הציבור: "בכוונתנו להגביר את המלחמה ב'חאפרים', הפוגעים בתדמית הענף, ולפעול להכשרה מקצועית של השיפוצניקים. ההתאחדות החליטה לשתף פעולה עם התאחדות הקבלנים, כדי ליצור גוף חזק שיוכל לייצג את ענף הבנייה בישראל בצורה מכובדת, לטובת הפעילים בענף וכלל הציבור". סיב קרא לכל הגופים המקצועיים הנוספים הפועלים בענף להצטרף להתאחדות.

עוד נאמר במעמד החתימה כי התאחדות הקבלנים יחד עם התאחדות קבלני השיפוצים יהוו כתובת לצרכן ביחסיו עם קבלן השיפוצים, חבר ההתאחדות. יוקם גוף שיטפל בנושאי האתיקה בענף ויוקם מוסד בוררות בין הצרכן וקבלן השיפוצים.

המטרה היא שלא כל אדם יוכל לקרוא לעצמו קבלן שיפוצים. קבלן שכזה ייהפך למקצוע המחייב תעודת הסמכה.

ענף השיפוצים בישראל מגלגל כ-5 מיליארד שקל בשנה. מדי שנה, כ-140 אלף בתי אב עורכים שיפוצים. ברשם הקבלנים במשרד השיכון רשומים כיום כ-1,132 קבלני שיפוצים, אולם בישראל פועלים, על פי ההערכות, עוד אלפי שיפוצניקים לא מורשים העובדים ללא תעודת עוסק מורשה, חשבוניות או ביטוח. סיב הוסיף במסיבת העיתונאים, כי "לא כל מי שקם בבוקר ושם סולם על הטנדר הוא שיפוצניק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות