אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: מפיצים של רב-בריח טוענים כי היא מעלה מחיר בניגוד להחלטת ביהמ"ש צילום: מיכאל קרמר

בלעדי: מפיצים של רב-בריח טוענים כי היא מעלה מחיר בניגוד להחלטת ביהמ"ש

מפיצים ולקוחות אמרו ל"כלכליסט": החברה דורשת מלקוחות שכבר הזמינו דלתות תוספת מחיר של 30%-40% כדי לספקן עד החגים. בית המשפט אישר לה תוספת של כ-15% בלבד

11.09.2008, 06:56 | נעמה סיקולר

רוכשים ומפיצים של חברת רב-בריח טוענים כי היא מחייבת אותם בתוספת של 30%-40% על מחירי הדלתות כדי לספקן עד החגים. כך נודע ל"כלכליסט". זאת בהמשך לחשיפת העיתון בתחילת השבוע שלפיה מתכוונת רב־בריח לעמוד באספקת כל הדלתות עד החגים.

הרוכש שמואל דונרשטיין. החברה טוענת כי מי שרכש דלתות לפני החלפת הבעלים משלם תוספת של 15% בלבד, צילום: מיכאל קרמר הרוכש שמואל דונרשטיין. החברה טוענת כי מי שרכש דלתות לפני החלפת הבעלים משלם תוספת של 15% בלבד | צילום: מיכאל קרמר הרוכש שמואל דונרשטיין. החברה טוענת כי מי שרכש דלתות לפני החלפת הבעלים משלם תוספת של 15% בלבד, צילום: מיכאל קרמר

רוכשים של החברה מצפון הארץ טענו אתמול כי בעקבות הפרסומים פנו למרכז ההפצה של החברה בעכו, אולם נמסר להם שכדי לקבל את הדלתות יידרשו להוסיף אחוזים ניכרים למחיר הרכישה. שמעון הראל, מנהל מרכז ההפצה של החברה בצפון, אישר את הדברים ומסר: "קיבלתי הוראה מהנהלת החברה לדרוש 30%-40% מצרכנים שביצעו בעבר רכישה כדי לספק להם את הדלתות עד החגים. מדובר במאות דלתות שעליי לספק בכל רחבי הצפון, אולם ההוראות מונעות ממני לעשות זאת ללא תשלום נוסף".

פזית גלעדי אליהו, תושבת מושב עין יעקב, סיפרה: "אני ובעלי רכשנו דלת מן החברה ושילמנו את מלוא התמורה בעדה לפני שלב הקפאת ההליכים. היום המפיץ מבקש מאיתנו לשלם 30% נוספים על המחיר המקורי כדי שהדלת תסופק". בחברה טוענים מנגד כי מדובר במי שרכש דלתות בעבר מהחברה תחת ההנהלה הישנה. בנוגע לרוכשים אלה הגיעה ההנהלה החדשה להסדר עם בית המשפט כי הם ישלמו תוספת של כ־15% למחיר הדלת כדי לסייע לחברה לעמוד בהתחייבויותיה.

בתחילת השבוע הצהירה ההנהלה החדשה של החברה כי היא נערכת להפעלת מתקני החברה במתכונת מוגברת, במשך 24 שעות ביממה, ובאופן הזה מתכוונת לעמוד באספקת 9,000 דלתות שכבר הוזמנו. שווי ההזמנות עומד על 11 מיליון שקל. בשבועות שחלפו מאז אישר בית המשפט את רכישת השליטה סיפקה החברה הזמנות של כ־6,000 דלתות בשווי של 7.2 מיליון שקל.

חברת רב-בריח עברה רשמית מניהולה של משפחת בחרי לניהולה של קבוצת עמלי-דונרשטיין ביולי. הקבוצה שילמה עבור החברה 43 מיליון שקל (רובם עבור הרכוש הקבוע והמוניטין) באופן מיידי. את השאר התחייבה להעביר בתשלומים של 35.5 מיליון שקל בעתיד.

מרב-בריח נמסר בתגובה כי "החברה נרכשה על ידי משפחת דונרשטיין כאשר כבר היתה בהליך של כינוס נכסים. במסגרת הליך הרכישה קבע בית המשפט בשיתוף הנאמנים והרוכש שכדי שהרוכשים לא יאבדו את כל כספם ומכיוון שהרוכש אינו יכול לעמוד בכל נטל העלויות, ישלמו רוכשי הדלתות תוספת של כ־15%–20% ויקבלו את דלתותיהם. רב־בריח פתחה דלת חדשה ללקוחותיה שנפגעו על ידי החברה הישנה בהזרמת 3 מיליון שקל ובפיקוח ובהסכמת בית המשפט הסכימה לממן את מרב עלות הדלת שאותה שילמו הלקוחות לחברה הישנה, לולא זה היו מפסידים את כל כספם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות