אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כצמן מתמרץ את המוסדיים באופציה למניות אורמת

כצמן מתמרץ את המוסדיים באופציה למניות אורמת

גזית אינק יוצאת לגייס חוב של 159 מיליון שקל. החברה מעניקה למוסדיים אופציה למניות אורמת אולם כמות המניות הזניחה שבה מדובר והאפשרות להמירה למזומן מלמדת שמדובר בתמריץ לגיוס ולא בנטישת ההשקעה בחברת האנרגיה הירוקה

11.09.2008, 10:04 | נעמה סיקולר

גזית אינק, שבשליטת חיים כצמן פרסמה אתמול בערב כי בכוונתה לצאת לגיוס 159 מיליון שקל ממוסדיים להחלפת חוב קיים של החברה (באמצעות הרחבת אגרת חוב קיימת). כאשר חברת הדירוג מעלות S&P העניקה לגיוס דירוג A פלוס עם אופק דירוג יציב.

אולם הסיפור היותר מעניין מאחורי הודעת הגיוס, הוא ה"סוכרייה" או אם נרצה לומר התמריץ אותו מעניקה גזית אינק, בעלת השליטה בגזית גלוב ומי שמחזיקה ב-19.4% מחברת האנרגיה הירוקה של משפחת ברוניצקי – אורמת, למוסדיים.

התמריץ הוא חבילה של 608 אלף אופציות רכש לא סחירות למניות אורמת. במבט ראשון מדובר במהלך המנוגד לאסטרטגיות הרכישות של גזית אינק ממניות אורמת בשנה האחרונה. יחד עם זאת מכיוון שמדובר בכמות זניחה של מניות (608 אלף מתוך 22 מיליון ) הרי שככל הנראה אין כאן החלטה אסטרטגית של יציאה מההשקעה באורמת (הגם שזו איננה רווחית בינתיים עבור גזית אינק) אלא בסך הכל סוג של תמריץ למוסדיים במסגרת הגיוס. בכך תומכת גם העובדה שגזית שומרת לעצמה את האופציה להמיר את המניות לתשלום מזומן עם פקיעת האפשרות בעוד 3 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות