אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 קרן וקטור לוחצת על אלדין צילום: אוראל כהן

קרן וקטור לוחצת על אלדין

דורשת לקבל לידיה את כל המידע שיש בידי החברה בנוגע לבעלי העניין שבה, לאחר שלטענת הקרן, הגישה אלדין מסמכים לא מעודכנים. הקרן הגיעה לאחזקה של 12.6% באלדין, למרות סירובה של האחרונה להצעת הרכש

11.09.2008, 13:04 | שי אספריל

קרן וקטור, אשר רק בשבוע שעבר הגדילה את אחזקתה באלדין ל- 12.6%, דורשת כעת מחברת אבטחת המידע הישראלית, לספק לה את כל המידע שיש בידה ביחס לבעלי העניין שבה.

בעבר אלדין סירבה לבקשה דומה, וסיפקה רק רשימה חלקית של בעלי מניות, שקרן וקטור טוענת כי אינה עדכנית יותר.

"אם אלדין לא תספק לנו את המידע, משמעות הדבר שלא אכפת לה שלא לשמור על יחסים תקינים עם בעלי המניות הגדולים שלה או שפשוט היא מתנהגת בחוסר הוגנות", אמר דיויד פישמן מקרן וקטור.

דרישה זו מגיעה לאחר שוקטור ביקשה מאלדין לכנס אסיפת בעלי מניות מיוחדת, אסיפה אשר על סדר יומה תעמוד לדיון אפשרות החלפת חלק מהדירקטורים המכהנים במועצת המנהלים של אלדין.

קרן וקטור לא מוותרת, צילום: אוראל כהן קרן וקטור לא מוותרת | צילום: אוראל כהן קרן וקטור לא מוותרת, צילום: אוראל כהן

גם הדרישה הנוכחית, וגם ניסיונה להחליף את הדירקטוריון, נובע מניסיונה של קרן וקטור להשתלט על החברה מפתח תקוה לאחר שנסיון ההשתלטות הראשון כשל.

אלדין הפכה ליעד להשתלטות על ידי קרן וקטור קפיטל לאחר שתי אזהרות רווח שהצניחו את מחיר המניה.

מטרת ההשתלטות של קרן וקטור היא בעיקר בשל פעילות ה-DRM של אלדין שבו מגנה אלדין על יצרניות תוכנה בפני העתקות לא חוקיות, ובכוונתה למזג את פעילות זו לתוך SafeNet - מתחרתה הגדולה של אלדין בתחום - שנרכשה על ידה בשנת 2007 תמורת 634 מיליון דולר.

פעילות ה-DRM של אלדין היא הפעילות הרווחית ביותר שלה, שהכניסה 21 מיליון דולר במחצית הראשונה של שנת 2008 ו-66.1 מיליון דולר בשנת 2007. הפעילות מאופיינת בשיעורי רווחיות גולמית גבוהים של יותר מ-80%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות