אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וירג'ין: בריטיש ואמריקן מציגות נתונים מטעים כדי להשיג אישור מהרשויות   צילום: בלומברג

וירג'ין: בריטיש ואמריקן מציגות נתונים מטעים כדי להשיג אישור מהרשויות

חברת התעופה הבריטית ממשיכה במאבק נגד ברית בין בריטיש איירווייס לאמריקן איירליינס וטוענת שנתונים שהציגו השתיים לגבי נתח השוק שלהן בטיסות לארה"ב נמוכים ב-20% מהנתונים האמיתיים

12.09.2008, 14:41 | יסמין גיל

חברת התעופה הבריטית וירג'ין אטלנטיק ממשיכה במאבקה נגד ברית התעופה המתוכננת בין בריטיש איירווייס לאמריקן איירליינס. לטענתה, השתיים הציגו בפני הגורמים הרגולטוריים ובפני הציבור נתונים שגויים לגבי נתח השוק שלהן בקו לונדון-ארה"ב.

בהודעת וירג'ין נכתב שהנתונים "מסלפים את התמונה האמיתית לגבי פוטנציאל הדומיננטיות של השתיים, מכוון שחברות התעופה הללו השמיטו נתונים לגבי הזמנות שנעשו עמן ישירות, ולגבי נוסעים שטסו עמן בטיסות המשך. בריטיש ואמריקן מציגות את השוק שלהן כקטן ב-20% מהנתונים האמיתיים".

באמצע אוגוסט חתמו בריטיש, אמריקן ואיבריה הספרדית על הסכם שיתוף פעולה עסקי לטיסות בין צפון אמריקה לבין אירופה, הסכם שחייב אישור משרד התחבורה האמריקאי ורשויות הרגולציה הרלוונטיות באיחוד האירופי, למניעת חשש לתיאום מחירים. וירג'ין אטלנטיק מנסה למנוע את שיתוף הפעולה המתוכנן, בטענה לדומיננטיות צפויה על השוק ולפגיעה בתחרות.

"בבקשתן לרגולטורים בוושינגטון, טענו בריטיש ואמריקן שנתח השוק שלהן בין הית'רו לארה"ב עומד על 43.6%", נכתב בהודעת וירג'ין מהיום, "אלא ששתי חברות התעופה הללו משתמשות בנתונים שמודדים הזמנות באמצעות סוכני נסיעות וחברות תעופה אחרות בלבד, ומשמיטות נתונים על נוסעים שהזמינו כרטיס דרך אתרי האינטרנט שלהן או בטיסות המשך. להערכתינו, הנתונים מדברים על מיליון נוסעים נוספים".

בוירג'ין טוענים כי מנתוני משרד התחבורה האמריקאי, בריטיש ואמריקן חולקות יחד שוק של 62% מהנוסעים הטסים בין הית'רו לארה"ב, ו-67% בין הית'רו לנמל התעופה קנדי בניו יורק.

ריצ'רד ברנסון, הבעלים של וירג'ין, הוסיף בהודעת החברה: "נתוני הממשל האמריקאי מראים ששתי החברות חולקות נתח שוק גדול יותר ממה שהן גורמות לנו להאמין. עם כל כך הרבה נוסעים, בריטיש ואמריקן יכולות לנצל את הדומיננטיות שלהן בכל הקשור למחירים בקו הטראנס-אטלנטי ובקווים אחרים".

ברנסון אמר את הדברים בזמן שחשף את הקמפיין הראשון של וירג'ין נגד התוכנית לשיתוף פעולה בין בריטיש לואמריקן, בו תוצג הסיסמה "NO WAY BA/AA" על מטוסי החברה. בנוסף, החברה מתכננת קמפיין בו תטען כי שיתוף פעולה בין בריטיש לאמריקן יעלה את המחירים ויצמצם את התחרות. בוירג'ין טוענים כי במקרה של שיתוף פעולה, לבריטיש ולאמריקן תהיה שליטה על כמחצית מהסלוטים (אישורי נחיתה והמראה) בהית'רו וכ-60% מהטיסות בקו בין הית'רו וארה"ב. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות