אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ברקליס הבריטי עשוי להגיש הצעה לרכישת ליהמן ברדרס צילום: בלומברג

בנק ברקליס הבריטי עשוי להגיש הצעה לרכישת ליהמן ברדרס

המגעים למכירת בנק ההשקעות הקורס יימשכו היום, במטרה להגיע לפתרון לפני פתיחת המסחר מחר בבוקר

14.09.2008, 13:40 | בלומברג

ברקליס, הבנק השלישי בגודלו בבריטניה, מתקרב להחלטה להגיש הצעה לרכישת ליהמן ברדרס, כך אמרו לבלומברג שני מקורות המקורבים למגעים.

הצעה מטעם ברקליס תלויה בשאלה אם יהיה אפשר להפריד את האחזקות של הבנק הבריטי הקשורות למשכנתאות, משאר נכסיו, אמרו המקורבים, שסירבו להזדהות כל עוד לא הוגשה הצעה רשמית.

בנק אוף אמריקה, הבנק המסחרי הגדול בארצות הברית, נמנה גם הוא על רשימת הרוכשים הפוטנציאליים של בנק ההשקעות הקורס. ליהמן איבד 94% משווי השוק שלו מאז תחילת השנה על רקע הפסדים כבדים מהשקעות בשוק המשכנתאות האמריקאי.

המגעים למכירת ליהמן צפויים להימשך היום, והצדדים, בגיבוי הממשל האמריקאי, מעוניינים להגיע לפתרון לפני פתיחת המסחר מחר בבוקר, כדי להעביר מסר חיובי למשקיעים ולא לגרום למפולת עולמית. המגעים עם רוכשים פוטנציאלים נמשכו בסוף השבוע, אך ללא תוצאות עד כה.

המקורבים אומרים שצוות מטעם ברקליס, ברשות נשיא הבנק רוברט דיאמונד, קיבל אישור ממועצת המנהלים לבחון את המאזנים של ליהמן ולהעריך את רמת הבטחונות שהבנק הבריטי יצטרך כדי לכסות על הפסדים עתידיים אם ירכוש את בנק ההשקעות. דובר ברקליס סירב להגיב לידיעה.

"לברקליס יהיה קשה לבצע רכישות עכשיו בגלל מחסור במזומנים", אמר סימון וויליס, אנליסט בחברת הברוקרים NBC בלונדון. הבנק הבריטי נאלץ לגייס 8 מיליארד דולר ביוני כדי לכסות על הפסדים ממשבר האשראי.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות