אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת חבס תובעת את חברת אל-הר בלמעלה מ-35 מיליון שקל

קבוצת חבס תובעת את חברת אל-הר בלמעלה מ-35 מיליון שקל

התביעה הוגשה בתגובה לבקשה שהגישה אל-הר לתשלום של 20 מיליון שקל. חבס, הבונה את פרויקט רוטשילד 1, טוענת כי אל-הר הפרה את החוזה ביניהן - במסגרתו בנתה האחרונה את שלד הבניין - ותבעה כספים שלא כדין ובניגוד לחוזה "באופן הגובל בסחיטה". אל-הר טוענת שחבס בנתה במקום ללא היתרי בנייה

15.09.2008, 15:55 | דותן לוי

קבוצת חבס תובעת את חברת הבניה אל-הר בסכום של 35 מיליון שקל, בטענה להפסקת עבודות ההקמה במגדל רוטשילד 1 בחודש מאי השנה. מדובר בתביעה שהגישה החברה, לאחר שקיבלה מכתב מחברת אל-הר ובו דרישה לתשלום של 20 מיליון שקל.

עבודות ההקמה באתר הופסקו על רקע מחלוקות כספיות בין שתי החברות. בקבוצת חבס טוענים, כי אל-הר דרשה ממנה כספים שלא כדין ובניגוד לחוזה, תוך איומים להפסקת העבודות בפרויקט באופן הגובל בסחיטה, ולאחר שחבס לא הסכימה להיכנע לתכתיביה של אל-הר, הודיעה האחרונה בחודש אפריל השנה ובאופן חד צדדי, כי היא מפסיקה את ביצוע העבודות בפרויקט. אל-הר נטשה את מתחם העבודות, באופן שאילץ את קבוצת חבס להחליפה בקבלן שלד אחר, שימשיך את ביצוע עבודות הקמת שלד הפרויקט.

תשלום הפיצויים אותו דורשת חבס הוא עבור נזקים, שנגרמו לה, כביכול, בשל הפרת החוזה של אל-הר. מנגד, טענה חברת אל הר, כי הפסיקה את העבודות בפרויקט מאחר שבחברת חבס פעלו ללא היתרי בנייה וסירבו לפניות קודמות שלהם להסדיר את הנושא. לטענת אל-הר, הם אף הקדימו את לוחות הזמנים בשלושה חדשים, אך למרות זאת, חבס לא העבירה להם את התשלומים ואף קיצצה להם מהתמורה עליה סיכמו.

עוד טוענים באל-הר, כי עד לתקופה האחרונה לא הגישה החברה תביעה לאור בקשותיה של חברת חבס וכי הם אף סייעו לחבס בציוד בנייה ובעגורן ששימשו אותה

החוזה בין חבס לאל-הר, בהיקף של 55 מיליון שקל, נחתם בחודש דצמבר 2006 ולפיו התחייבה אל-הר לבצע את עבודות הקמת השלד בפרויקט. מדובר בכ-40 אלף מ"ר בנוי, שכוללים 6 קומות של חניון תת-קרקעי וכן 32 קומות עליונות. בזמן הפסקת העבודות בוצעו כמחצית מעבודות הקמת השלד וכיום, מזה מספר חודשים, עובד בפרויקט, כאמור, קבלן שלד אחר. עד היום הושלמה יציקתם של 21 מקומות המגדל.

את קבוצת חבס מייצגים בתביעה עוה"ד עופר צור, אלי כהן ומיכאל איילון ממשרד גורניצקי ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות