אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלדין השלימה את רכישת יוטרונסק האיטלקית תמורת 10 מיליון יורו צילום: אוראל כהן

אלדין השלימה את רכישת יוטרונסק האיטלקית תמורת 10 מיליון יורו

החברה האיטלקית היתה מתחרתה של אלדין בתחום הגנת התוכנה ואבטחת המידע לארגונים. בכוונתה של אלדין לשלב את פתרונות האבטחה של יוטרונסק במוצריה, כדי ליצור קו מוצרים חזק יותר. בינתיים, תוצאותיה הכספיות של יוטרונסק לא צפויות להשפיע משמעותית על תוצאות אלדין

15.09.2008, 18:12 | תומר קורנפלד

חברת פתרונות אבטחת המידע אלדין השלימה את רכישת חברת יוטרונסק האיטלקית תמורת 10 מיליון יורו. יוטרונסק היא חברה פרטית, שעד רכישתה התחרתה באלדין בתחום הגנת התוכנה ואבטחת המידע לארגונים. לאחר הרכישה, בכוונת אלדין לשלב את הפתרונות של יוטרונסק במוצריה, כדי ליצור קו מוצרים אחיד וחזק יותר.

כמו כן, נועדה הרכישה להעמיק את פעילותה של אלדין בשוק האירופאי בכלל ובזה האיטלקי בפרט, הנחשב חלש עבור אלדין. אלדין מעריכה שהרכישה תתרום לרווחיותה, במונחי רווח חשבונאי, במחצית הראשונה של שנת 2009.

מכירותיה של יוטרונסק בשנת 2007 הסתכמו בכ-7-8 מיליון יורו בלבד, כך שאיחוד תוצאותיה הכספיות של יוטרונסק לא צפוי להגדיל משמעותית את שורת ההכנסות של אלדין, שהסתכמה ב-106 מיליון דולר בשנת 2007.

אסטרטגיה של רכישות

רכישת יוטרונסק באה שבוע בלבד לאחר שהשלימה את הרכישה הגדולה בתולדותיה של קו המוצרים של SafeWord תמורת 65 מיליון דולר, שכתוצאה מכך העלתה את תחזית ההכנסות השנתית שלה מ-112-120 מיליון דולר ל-124-132 מיליון דולר. כמו כן, העלתה אלדין את תחזית הרווח המתואם השנתית שלה (Non-GAAP), מרמה של 48-56 סנט למניה ל-67-77 סנט למניה.

יו"ר ומנכ"ל אלדין, ינקי מרגלית אמר בעקבות השלמת הרכישה: "רכישת יוטרונסק ו-SafeWord הן שתי דוגמאות טובות לכך, שהאסטרטגיה של אלדין היא רכישת פעילויות משלימות לטובת לקוחות החברה ובעלי המניות שלה".

אלדין היא חברה דואלית שמניותיה נסחרות בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי של 180 מיליון דולר, לאחר שמתחילת השנה איבדה מניית החברה 50% משוויה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות