אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום צפויה להצטרף למיזם הטלוויזיה של בלוקבסטר צילום: יריב כץ

סלקום צפויה להצטרף למיזם הטלוויזיה של בלוקבסטר

בלוקבסטר מתכננת השקעה של עד 20 מיליון דולר ברכישת כ-100 אלף ממירי טלוויזיה ובפריסתם במשך תקופה של כ-3 שנים. הצדדים מנהלים בימים אלו משא ומתן מתקדם, אך עדיין לא הגיעו לסיכום

17.09.2008, 14:28 | אמיר טייג

סלקום ובלוקבסטר צפויים להקים מיזם משותף אשר יספק שירותי טלוויזיה על פי דרישה (VOD) ויתחרה ב-HOT ו-yes. המיזם יתחרה ישירות בפעילות דומה אותה צפויה להשיק חברת הסלולר פרטנר ברבעון הראשון של 2008. במסגרת ההסכם בין בלקובסטר וסלקום, תבצע סלקום השקעה של מספר מיליוני דולרים. בלוקבסטר מתכננת השקעה של עד 20 מיליון דולר ברכישת כ-100 אלף ממירי טלוויזיה ובפריסתם במשך תקופה של כ-3 שנים. סלקום צפויה לממן חלק ניכר מהשקעה זו. לא ברור עדיין מה שיעור הבעלות שתחזיק סלקום במיזם.

הצדדים מנהלים בימים אלו משא ומתן מתקדם, אך עדיין לא הגיעו לסיכום. הערכות הן כי תזמון העסקה שמגבשת בין סלקום ובלוקבסטר קשור לכוונת המתחרה פרטנר להודיע בשבוע הבא על תוכניותיה האסטרטגיות בתחום התוכן. במסגרת הודעה זו צפויה פרטנר לחשוף את כוונותיה להקים אתר להורדת תוכן מוסיקה ווידאו בתשלום, וכן את כוונתה להשיק שירותי וידאו על פי דרישה (VOD) במהלך הרבעון הראשון של 2009. סלקום פועלת במקביל להקים אתר הורדות דומה.

המיזם בין סלקום ובין בלוקבסטר יתמקד בחברת בלוקבסטר דיגיטלי, אשר מוחזקת כיום בחלקים שווים על ידי בלוקבסטר ישראל ואורקה, חברה העוסקת בטכנולוגיית טלוויזיה על גבי רשתות IP ונמצאת בבעלות פראנס טלקום.

מזה תקופה ארוכה מחפשת בלוקבסטר דרך להחיות מחדש את עסקיה, אשר הולכים ונפגעים מחדירת האינטרנט לעולם התוכן הטלוויזיוני. עד כה השקיעה בלקובסטר כ-20 מיליון שקל בבניית ערוצי הכנסה חדשים, ביניהם אתר הורדות תוכן וידאו אשר צפוי לעלות לאוויר כבר בחודשים הקרובים. כמו כן, בחנה החברה האם ניתן לספק כיום שירותי וידאו על פי דרישה באמצעות ממיר הטלוויזיה בסלון, אשר יחובר לרשת האינטרנט. במקביל ניסתה לגייס את הכספים הנדרשים על מנת להשיק מסחרית שירות זה.

השירות החדש מתבסס על הממיר אשר מוצב בבית הלקוח ומחובר לטלוויזיה בסלון ולחיבור המהיר לאינטרנט. הוא יאפשר לקלוט מהאוויר את שידורי הערוצים הפתוחים (DTT), וכן לצפות בתוכן על פי דרישה אשר יגיע דרך רשת האינטרנט. הצפייה בתוכן זה תעשה בתשלום עבור צפייה (VOD) ומחירה יהיה דומה להשכרת סרטים באתר של בלקובסטר או ברשת החנויות שלה. ייתכן כי במסגרת המחיר החודשי, יכללו מספר פרטי תוכן. בשלב הראשון השירות יפנה רק ללקוחת האינטרנט המהיר של בזק (ADSL).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות