אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: מאבק השליטה על אלדין מתחמם - וקטור תפנה לבית המשפט צילום: אוראל כהן

בלעדי: מאבק השליטה על אלדין מתחמם - וקטור תפנה לבית המשפט

וקטור: רשימת בעלי המניות שקיבלנו מבוססת על דיווחים ישנים. ישנם שמות לא נכונים וחשוב שנקבל את רשימת בעלי המניות האמיתית

21.09.2008, 07:03 | גולן חזני

המאבק על השליטה בחברת אלדין מחריף. ל"כלכליסט" נודע כי קרן וקטור, המחזיקה ב־12.6% מאלדין והמבקשת להשתלט על החברה העוסקת בפתרונות אבטחה באינטרנט, צפויה לעתור היום או מחר לבית המשפט בתל אביב בדרישה לחייב את דירקטוריון אלדין להעביר לידיה את הרשימה המעודכנת של בעלי המניות בחברה.

"יש לנו אינפורמציה מבוססת לפיה אלדין פנתה לחברת Nobo האמריקאית, המחזיקה ברשימות בעלי מניות של חברות ציבוריות, כדי לקבל את הרשימה המעודכנת של מחזיקי המניות של אלדין", אמרו מקורבים לוקטור. "בארצות הברית החוק מחייב את החברה להעביר את הרשימה. להערכתנו גם החוק הישראלי מחייב אותה, אבל היות ואין פסיקה תקדימית של מקרה כזה מאחר שלא היה מקרה כזה בעבר, נפנה לבית המשפט כדי לקבל אותה".

ינקי מרגלית, צילום: אוראל כהן ינקי מרגלית | צילום: אוראל כהן ינקי מרגלית, צילום: אוראל כהן

מאגרי המידע של חברת Nobo מתבססים על דיווחי ברוקרים שמעבירים אליהם את שמות רוכשי המניות שאינם מתנגדים להעברת שמם, ברכישות של יותר מ־1% ממניות החברות.

נציגי וקטור פנו בעבר לאלדין כדי לקבל את רשימת מחזיקי המניות אבל קיבלו, לטענתם, רשימה שמבוססת על דיווחים ישנים של בעלי העניין בחברה לבורסה. "באלדין לא עשו את העבודה הבסיסית. העובדה שיש שמות לא נכונים ברשימה, שאינם מחזיקים כבר במניות, היא מבזה, אבל יותר חשוב שנקבל את רשימת בעלי המניות האמיתית", אמר מקורב לוקטור. "כרגע ישנו עיוות שאלדין יכולה לשדל בעלי מניות להצביע באסיפה בעד השארת הדירקטורים שלה בחברה, ואילו לנו אין את האפשרות הזו". לדוגמה טוענים בוקטור כי חברת ג'וניפר, שמצויינת ברשימה כמי שבידיה 15.3% ממניות אלדין, כבר איננה מחזיקה במניות.

ביום חמישי דיווחה אלדין, המיוצגת על ידי משרדי עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע & לשם, וברנדויין ושות', על כינוס בעלי המניות של החברה לאסיפה שדרשה וקטור. המועד הקובע מבחינת אחזקות להשתתפות באסיפה הוא יום שלישי הקרוב. וקטור תדרוש למנות באסיפה שניים או שלושה דירקטורים מטעמה במקום אלו המייצגים את ינקי מרגלית ואחיו דני, בעלי השליטה בחברה (18.8%ביחד).

בשבוע שעבר הגיבה אלדין לראשונה לטענותיה של וקטור בנושא בעלי המניות: "הדירקטוריון והנהלת החברה בטוחים שהחברה פועלת במסגרת החוק הישראלי, תוך שהם פועלים לטובת בעלי המניות בחברה. אלדין מאמינה כי לטענתה של וקטור על פיה החברה לא עמדה בדרישות החוק הישראלי או בחובותיו כלפי בעלי המניות יש מטרה אחת והיא לעזור לקרן לרדוף אחר מטרותיה תוך פגיעה בכל בעלי המניות האחרים. אלדין עמדה ותמשיך לעמוד בהתחייבויותיה להעמיד לוקטור רשימת בעלי מניות שמשקפת את המידע המפורסם לציבור".

וקטור: רשימת בעלי המניות שקיבלנו מבוססת על דיווחים ישנים וקטור: רשימת בעלי המניות שקיבלנו מבוססת על דיווחים ישנים וקטור: רשימת בעלי המניות שקיבלנו מבוססת על דיווחים ישנים

באוגוסט יצאה וקטור בהצעת רכש למניות אלדין במחיר של 13 דולר למניה והציעה לרכוש את עסקי ניהול הזכויות הדיגיטליות של החברה בתמורה ל־125-135 מיליון דולר. אלדין דחתה את הצעת הרכש של הקרן, ומנכ"ל החברה ינקי מרגלית כינה אותן "אופורטוניסטית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות