אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמפא נדל"ן רכשה את השליטה בחברת הנדל"ן קורקס  צילום: עומר הכהן

אמפא נדל"ן רכשה את השליטה בחברת הנדל"ן קורקס

אמפא רכשה 78.2% ממניות קורקס בתמורה ל-41.5 מיליון שקל. עיקר הפעילות של חברת קורקס נובעת מאחזקת המבנים שבשליטתה

21.09.2008, 12:48 | דותן לוי

חברת אמפא נדל"ן רכשה את השליטה בחברת הנדל"ן קורקס, לפי שווי של 53 מיליון שקל. מדובר ברכישה של 78.2% ממניות קורקס בתמורה ל-41.5 מיליון שקל. עיקר הפעילות של חברת קורקס נובעת מאחזקת המבנים שבשליטתה. בשנים האחרונות קורקס היא לא פעלה לרכישת נכסים נוספים.

ברשות החברה ארבעה נכסים מרכזיים: בית קורקס בהרצלייה פיתוח, מתוכו מחזיקה החברה בכ-60%; בית אורנים באזור התעשייה של בני ברק (בקרבה לקניון איילון), מתוכו מחזיקה החברה ב-40% ; נכס של כ-500 מ"ר הסמוך למגדל בסר 1 שבבני ברק וכן נכס נוסף בשטח של 2,000 מ"ר באזור התעשייה של חולון.

לדברי זוהר לוי, מנכ"ל אמפא נדל"ן, כל הנכסים מושכרים במלואם, אך חלקם, כמו בית קורקס, מושכרים במחיר הנמוך ממחיר השוק. "בכוונתינו להשביח את הנכסים הללו. בית קורקס, לדוגמא, מושכר בכ-43 שקל למ"ר בעוד שניתן לקבל עליו כ-50 שקל למ"ר. השוכרים מחזיקים בחוזים קצרי טווח, כך שיחד עם שיפוץ של חזות הבניין ניתן לקבל עליו כ-50 שקל למ"ר". לוי הוסיף, כי אמפא מתכוונת להגיע ל-100% החזקה בחברת קורקס וכן להגדיל את החזקתה בתוך הבניינים.

קבוצת קורקס נוסדה ב-1972 על ידי גדי גולן ואייזיק בלוך אשר מחזיקים כל אחד בכ-10% מהבעלות בחברה. היתר נמצא בבעלות של עשרות משקיעים מדרום אפריקה.

אמפא נדל"ן הינה הזרוע הנדל"נית של קבוצת אמפא. החברה מוחזקת בבעלות משותפת של קבוצת אמפא - שהינה חברה פרטית - והאחים נקש. לחברה נכסים מניבים בהיקף של כ-140,000 מ"ר, בעיקר בהרצליה פיתוח ותל-אביב. שווי סך הנכסים של החברה נאמד בכ- 600 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות