אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הקלינטק הישראליות לא נשארות מאחור צילום: בלומברג

חברות הקלינטק הישראליות לא נשארות מאחור

מטרולייט, אנסטורייג' ו-אי.אי.אר, שלוש חברות קלינטק ישראליות, נכנסו לרשימת 100 החברות המובילות בתחום שערך עיתון הגרדיאן הלונדוני

21.09.2008, 16:47 | גלית שפיר

שלוש חברות קלינטק ישראליות - מטרולייט, אנסטורייג' ו-אי.אי.אר - דורגו ברשימת מאה החברות המובילות בתחום הקלינטק בעולם שערך עיתון הגרדיאן הלונדוני.

מטרולייט (Metrolight) מנתניה, היא חברה המייצרת נורות תאורה המאפשרות חיסכון באנרגיה. החברה נוסדה בשנת 1996, מעסיקה 30 עובדים ומשווקת את הטכנולוגיה שלה לחנויות מפעלים וסופרמרקטים באירופה ובארצות הברית. על פי הגרדיאן, החברה מובילה בייצור נורות המייצרות כמות גדולה יותר של אור מנורת הלוגן וצורכות כמות קטנה יותר של אנרגיה.

אנסטורייג' (EnStorage) מזכרון יעקב, היא חברה המפתחת מערכת לחידוש תאי דלק ומערכת לאחסון אנרגיה עבור תחנות כוח סולאריות. החברה הוקמה בשנת 2007 על ידי ערן ירקוני, פרופ' עמנואל פלד וד"ר ארנון בלום. על פי IVC, בשנת 2007 גייסה החברה סכום של 2 מיליון דולר. בעיתון הגרדיאן צוין, כי טכנולוגית החברה של  הפעלת תחנות כח באמצעות אנרגיית רוח, מיועדת לשימוש בזמן שיא הצריכה או בעת שטכנולוגיות מתחדשות אחרות לא בשימוש.

אי.אי.אר (EER) היא חברה מרמת גן העוסקת בפתרון בעיות סביבתיות שנוצרו ע"י מתקנים המבוססים על שריפה. החברה נוסדה בשנת 2000 וכ-40% מהחברה נמצא בבעלות של SF Group. עיתון הגרדיאן מציין, כי טכנולוגיה של החברה באמצעות טיפול תרמי - מונעת פליטת מזהמים לעומת הטכנולוגיות האחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות