אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: כללביט מקצצת בשעות העבודה של עובדיה צילום: אוראל כהן

בלעדי: כללביט מקצצת בשעות העבודה של עובדיה

לכלכליסט נודע: החברה־בת של כלל ביטוח, המשמשת כזרוע המיחשוב שלה, הורתה לעובדיה החיצוניים לצמצם את שעות העבודה לשבע שעות ביום. אחד העובדים: "ההחלטה - משמעותה סגירה זמנית"

22.09.2008, 07:02 | איתן כהן

כלל ביטוח ממשיכה להדק את החגורה. ל"כלכליסט" נודע כי כללביט, חברה-בת של כלל, המשמשת זרוע המחשוב של הקבוצה, הודיעה לעובדיה החיצוניים כי הם מתבקשים לא לבוא לעבודה במהלך אוקטובר. נוסף על כך, בנובמבר עליהם לצמצם את היקף שעות העבודה לשבע שעות ביום בלבד במקום תשע.

עובד לשעבר בכללביט אמר ל"כלכליסט": "אין לי מושג איך הם קיבלו החלטה כזאת. 70% מהעובדים בכללביט הם עובדים חיצוניים. החלטה כזאת משמעותה סגירת החברה באופן זמני".

כלל ביטוח, כמו שאר חברות הביטוח, עוברת תקופה קשה על רקע הירידות החדות בשוק ההון. התוצאות הכספיות שהציגה הקבוצה הצביעו על שחיקה ברווחים, וכעת פועלים בכלל לצמצם את ההוצאות. לפני כשלושה חודשים הודיעה חברה-בת אחרת של כלל, כלל פיננסים, כי תפטר 20 עובדים על רקע התוצאות החלשות שהציג בית ההשקעות במחצית הראשונה של השנה.

מכלל נמסר בתגובה: "כללביט, כמו כל יחידה אחרת בקבוצת כלל, נדרשת לעמוד בתקציב הוצאות שנתי. בחודשים אוגוסט וספטמבר נרשמה חריגה בשעות הפעילות של עובדיה בשל משימות רבות, ולכן הוחלט להקטין את מספר שעות העבודה עד סוף השנה, כדי להבטיח עמידה ביעד. בכל מהלך תקופת החגים יש כידוע שישה ימי עבודה מלאים בלבד, ולכן טבעי יהיה לצמצם את הפעילות בתקופה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
קבעו לי פגישה אצל מנהלת משאבי אנוש ביום ה' אחרי ראש השנה
מזכירת המנכ"ל קבעה לי פגישה אצל מנהלת כח האדם בחברת מיקור החוץ שלי. אני מתפלל שזו תהיה רק הודעה על קיצוץ בשכר ולא פיטורין. אני אב למשפחה מרובת ילדים ולא מזמן נולד לי בן חדש. המשכנתא לוחצת אני מתחנן שלא יפטרו אותי. אני במתח גדול וחרדה כל ראש השנה...
עובד מיקור חוץ , איו"ש  |  28.09.08
33.
עובדי כללביט - היכונו היכונו ...
הנהלת כלל ביטוח מנצלת את המצב ואת העיתוי לשלוח להדממה בת למעלה מחודש את עובדי מיקור החוץ שלה. בכלל ביט יודעים כי עובד חוץ ששולח קורות חיים כיום לא יקבל תשובה חיובית מחר במקום חדש. קורות החיים ישכבו להם עד תחילת נובמבר וגם אז רוב העובדים לא יקבלו בכלל הזמנה לראיון עבודה. תשובה חיובית תהיה אולי בחנוכה או תחילת ינואר 2009 וגם אז רק למעולים שבמעולים ובשכר מופחת ומקוצץ. הניבזות כאן היא שההנהלה מנצלת את המצב ו "מכשירה את הלבבות" לקראת פיטורי עשרות עובדים , הפחתת תעריפים משמעותית והידוק הפיקוח על תפוקת העובדים שיישארו. מאחר והצעדים אינם פופולאריים , כלל ביט תבצע את המהלך באיבחת סכין ולא במנות-מנות כי עדיף זעזוע אחד עמוק על סידרת זעזועים שיפגעו במוטיבציה. אם יש להם הזדמנות לחסוך בהוצאות , זו הזדמנות חד פעמית ונדירה והם ילכו על המהלך עד הסוף ובכל הכח. המשבר בשווקים גרם לציבור להבין ולהפנים כי כספם אינו מוגן בקופות הגמל , קרנות ההשתלמות ובפוליסות ביטוח החיים מאחר ומכשירים אלו חשופים לאג"ח זבל של הטייקונים:דנקנר , לבייב , תשובה ופישמן. הציבור שינה את טעמו והבין כי עדיף לשלם מס ריווחי הון בפק"מ בבנק ואף לוותר על הטבות המס המוענקות רק לחוסכים לגיל הפרישה ובלבד שהכסף יישא ריבית או הצמדה או שניהם בבנק בטוח ויציב. הציבור כבר יודע שכסף בחברת ביטוח זה עסק מסוכן ומאד לא בטוח ומעדיף את הבנק המסורתי והאמין על מערכות המיחשוב והתיפעול המתקדמים שלו. הפידיונות במכשירים אלו רק יגברו כאשר יתפרסמו התשואות הרישמיות לחודש ספטמבר השחור. קיימים כיום 110 מיליארד ש"ח בקופות גמל נזילות שהציבור מוזמן למשוך אותם בכל עת. כלל ביטוח מודעת להר השקלים אשר עלול לצאת מן הקבוצה ולגרור נפילה קשה בהכנסות מדמי ניהול. הפנסיונרים של הדור החדש הבינו ש "כלל תמר דואגת רק למחר של נוחי דנקנר" וממש לא למחר שלהם. לכן יש להיערך להפסדים עצומים בכלל ביטוח והלפסיק לשפוך כסך על מיחשוב מיותר שלא יעצור במאום את הפידיונות והפסדי העתק. גם קריסת הבנק וואשינגטון מיוצ'ואל בסוף השבוע אינה חדשות טובות לעובדי כללביט והיא מצטרפת לשרשרת ארוכה של קריסות בתי השקעות בארה"ב.
פרשן כלכלי  |  28.09.08
31.
נמאס מעליהום על ג'ו
23, שכחת רק, שחוץ מזה שהוא מנהל מצויין, גם האנשים שלו מתים עליו ומוכנים לעשות הכל למענו. 30, המתחזה הפאטתי - לא מיצנו? 37, יא צר עין שהיה מת לעבוד באלמנטר, אם י. טאבו הוא לא מנהל מוערך, איך זה שהוא נבחר למנהל מצטיין? 40, כן בטח, ואם אתה לא לוזר ממכללביט... אני ביל גייטס....
לארי אליסון , אזור טוב  |  25.09.08
לכל התגובות