אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוסר אבחנה של הקרנות והקופות בגיל המשקיע פגע דווקא במבוגרים צילום: עמית שעל

חוסר אבחנה של הקרנות והקופות בגיל המשקיע פגע דווקא במבוגרים

כך גורס מנכ"ל מנורה מבטחים, יהודה בן אסייג, שהשתתף בפאנל בנושא. "הצעירים לא צריכים את הכסף בזמן הקרוב", הוא אומר והעליות בעתיד יפצו אותם. מנכ"ל פסגות ני"ע: "הבורסה היא היחידה שהופכת למבוקשת כשהיא נהיית יקרה"

22.09.2008, 19:24 | איתן כהן

"ההיסטוריה מלמדת שמי שיצא עכשיו יפסיד את גל העליות הבא. מי שפעל בעקבות המשבר עשה טעות". כך אמר שי ירון, מנכ"ל פסגות ני"ע, בפאנל מומחים שנערך במסגרת יום עיון בנושא "החיסכון לטווח ארוך", שערכה היום (ב') הסתדרות האקדמאים במדעי החברה והרוח. "בורסה זה המוצר היחיד שאני מכיר שהופך מבוקש ברגע שהוא הופך ליקר", אמר ירון והוסיף: "זהו מותר שאינו מבוקש ברגע שמחירו הופך לזול. זה אבסורד".

יהודה בן אסייג, מנכ"ל מנורה מבטחים, אמר בפאנל שההיסטוריה מלמדת כי המשברים האלה חולפים. לדבריו, קשה לתפוס את זה בזמן משבר אך בסופו של דבר הוא יחלוף. "זה הזמן שהמקצוענים נכנסים לשוק וכואב לי על הציבור שלא מבין בשוק ההון ובורח דווקא בזמן הזה", אמר.

בן אסייג הסביר, כי השאלה הראשונה שמשקיע צריך לשאול את עצמו היא מהי תקופת ההשקעה שלו. אם טווח ההשקעה קצר אז עדיף להסיט את ההשקעה ממניות לאפיקים סולידיים יותר כמו מק"מ ואג"ח ממשלתיות. בטווח השקעה ארוך יותר, השיקולים של המשקיעים אחרים ולכן צריכים לברוח מהבורסה.

מימין: בן אסייג, ירון ואלטשולר בכנס, היום, צילום: עמית שעל מימין: בן אסייג, ירון ואלטשולר בכנס, היום | צילום: עמית שעל מימין: בן אסייג, ירון ואלטשולר בכנס, היום, צילום: עמית שעל

בן אסייג הודה, כי אחת הבעיות הגדולות אצל קרנות הפנסיה וקופות הגמל, המנהלות את החיסכון ארוך הטווח, היא חוסר היכולת לסווג את החוסכים לפי קבוצות גיל: "יש חוסכים צעירים ויש חוסכים מבוגרים וקשה לי לבנות תיק השקעות לכל אחד ואחד מהם, שצריך את הכסף לזמן שונה. בגלל זה אני חי בסוג של אילוץ - והוא הממוצע ביניהם. אבל זה לא מספיק. הצעירים ממילא לא צריכים את הכסף בטווח הקרוב ולכן הם לא ייפגעו כל כך מהמשבר, ביחס למבוגרים".

"קשה לי להסתכל למשקיעים מבוגרים בעיניים", אמר בן אסייג, "לאחר שאיבדו המון כסף שבו תכננו להשתמש בקרוב".

גלעד אלטשולר, מנכ"ל משותף באלטשולר שחם, התייחס לאגרות החוב בהן השקיעו הגופים המוסדיים ואמר, כי בתי ההשקעות צריכים להקים יחידה עצמאית שתדרג את האג"ח בהן הם משקיעים, מאחר ובדירוגים הקיימים כיום יש בעיה. כך למשל, לבנקים שקרסו בארה'ב היה דירוג גבוה מזה של מדינת ישראל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות