אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ווסטהאם תשלם 30 מיליון ליש"ט בפיצויים לשפילד יונייטד? צילום: סי די בנק

האם ווסטהאם תשלם 30 מיליון ליש"ט בפיצויים לשפילד יונייטד?

בית דין עצמאי קבע כי השחקן קרלוס טבס, שהציל את ווסטהאם מירידה לליגה השנייה על חשבון שפילד, היה חתום בקבוצה באופן לא חוקי

23.09.2008, 10:48 | אוריאל דסקל

ווסטהאם עשויה לשלם לשפילד יונייטד פיצויים בסך 30 מיליון ליש"ט לאחר שבית דין עצמאי קבע בבוררות נגד ווסטהאם בפרשיית קרלוס טבס. טבס, כיום שחקן מנצ'סטר יונייטד, חתם בווסטהאם בעונת 2006/2007 בצורה לא חוקית, כך החליטו בפרמיירליג ובערכאות המשפט באנגליה. הארגנטינאי הציל את המועדון מירידה לליגה השנייה על חשבון שפילד יונייטד, שסיימה שלוש נקודות מאחוריי ווסטהאם ובכך הפסידה כ-30 מיליון ליש"ט בתשלומים ממכירת זכויות השידור.

לפי הדיווחים דורשת שפילד יונייטד 30,396,897 ליש"ט מווסטהאם – כ-21,788,795 ליש"ט מהסכום הכולל קשור להפסדים הקשורים משיווק וממכירת זכויות השידור וכמובן בונוס על מיקום בליגה. שפילד טוענת גם כי בעקבות הירידה הפסידה 4 מיליון ליש"ט ממכירת פיל ג'אגילקה לאברטון. המועדון מיורקשר טוען כי השחקן היה שווה לפחות 8 מיליון ליש"ט אבל בגלל סעיף בחוזהו נאלץ לשחרר אותו במחיר נמוך בגלל הירידה לליגה השנייה. שאר הכסף קשור לאובדן הכנסה ממכירת כרטיסים ואובדן כסף מפעילות שיווקית שלא אפשרית בליגה השניה.

הבוררות בעניין אמורה לפרסם מאוחר יותר היום (ג') את ההחלטה במלואה אבל לא ברור אם תנקוב במחיר המדויק שאמורה לשלם ווסטהאם. לפי הדיילי מייל ראש הבוררות ציין ש"אין ספק שווסטהאם היתה יכולה לרדת ללא טבס, שכבש שערים חשובים במחזורים האחרונים של העונה".

לפי "הגרדיאן", הרצון של ווסטהאם למכור שחקנים בקיץ קשור ברצון לממן את תשלום הפיצויים, שעדיין לא ברור אם באמת יגיע עד ל-30 מיליון ליש"ט, שווה ערך לכ-70% מהכנסות המועדון בשנה.

באפריל 2007 חויבה ווסטהאם לשלם קנס שיא של 5.5 מיליון ליש"ט בעקבות ההחתמה הלא חוקית של קרלוס טבס וחאבייר מאסצ'רנו, אבל בניגוד לדרישות המתחרות לא הורדו לקבוצה ממזרח לונדון נקודות ליגה. מאז שפילד יונייטד נלחמה נגד ההחלטה לא להוריד לווסטהאם נקודות ליגה.

המועדונים החליטו ללכת לבוררות בקשר לפיצויים ועדיין לא ברור אם לווסטהאם תהיה האפשרות לערער על ההחלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות