אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושק הטלפון הראשון של גוגל

הושק הטלפון הראשון של גוגל

Dream של HTC, הטלפון הסלולרי הראשון הנשען על מערכת ההפעלה של גוגל, הושק ביום שלישי בערב. הוא מכיל צג מגע - ובניגוד לאייפון, גם מקלדת נשלפת

23.09.2008, 19:39 | דורה קישינבסקי
גוגל הציגה הערב את מכשיר הטלפון הראשון בעולם הפועל באמצעות מערכת ההפעלה שלה, אנדרואיד. המכשיר, G1 מתוצרת חברת HTC הטייוואנית (ידוע גם כ-Dream), יפעל ברשת של ספקית הסלולר האמריקאית טי-מובייל והוא צפוי להתחרות בשוק הטלפונים החכמים מול אייפון של אפל ובלקברי של RIM.

G1 כולל מסך מגע מולטיטאץ', בדומה לאייפון, אך בניגוד למכשיר של אפל יש בו גם מקלדת נשלפת. התפריטים מורכבים מאייקונים גדולים, והניווט ביניהם מתבצע בעיקר באמצעות החלקת האצבעות על המסך. G1 מתחבר לאינטרנט ברשת דור שלישי או באמצעות WiFi ומיועד בין השאר לשמש כתחליף קומפקטי למחשב נייד בכל הקשור לגלישה ולהתכתבות באימייל. לארי פייג', אחד ממייסדי גוגל, אמר באירוע ההשקה כי עוצמת החישוב של המכשיר שווה לזו של מחשב שולחני חזק מלפני כמה שנים.

גוגלפון גוגלפון גוגלפון
קול ברודמן, סמנכ"ל הפיתוח של טי-מובייל ארה"ב, אמר כי G1 ימלא את החסר בשוק הטלפונים החכמים – "שורה מרשימה של יישומים שינצלו היטב את רשתות הפס הרחב".

G1 יגיע לחנויות בארה"ב ב-22 בנובמבר, ויימכר ב-180 דולר. בנובמבר הוא יושק גם בבריטניה, ויגיע לשאר אירופה במהלך הרבעון הראשון של 2009. עוד לא ידוע אם ומתי יופץ במדינות אחרות.

G1 מגיע עם תוכנת אימייל ועם דפדפן אינטרנט מתקדם המבוסס על כרום החדש של גוגל, בגרסה המותאמת למכשירים סלולריים. דפדפן זה מציג דפי אינטרנט בגרסה מוקטנת, כאשר מגע של האצבעות מגדיל את החלק המבוקש מהדף. המכשיר גם כולל גרסה סלולרית של שירות המפות של גוגל, המנצלת את יכולות ה-GPS כדי לכוון את המפה המוצגת על המסך לפי הכיוון שאליו מופנה המכשיר.

בנוסף ליישומים הללו שמגיעים עם המכשיר, הלקוחות יוכלו לקנות ולהוריד מאתר Android Market יישומים שפותחו על ידי מתכנתי צד שלישי במיוחד עבור מערכת ההפעלה אנדרואיד. במסיבת העיתונאים הוצגו כמה מהחברות שכבר מפתחות יישומים כאלה, בהן ShopSavvy, סטארטאפ שפיתח יישום להשוואת מחירים. היישום מאפשר לסרוק ברקודים של מוצרים בחנות באמצעות המצלמה של הטלפון, ולהשוות אותם למחיר אותו המוצר במקומות אחרים.

לדברי קול ברודמן מטי-מובייל, "היופי במערכת אנדרואיד הוא בכלים העשירים שהיא נותנת למפתחי צד שלישי לפתח לה יישומים. הפלטפורמה הזו תאפשר למתכנתים לנצל את כל החידושים הבאים ברשת הסלולרית".

אנדי רובין, מנהל הפלטפורמות הסלולריות בגוגל, הוסיף כי מערכת אנדרואיד עצמה תופץ ברשת בקוד פתוח, כך שמתכנתים המעוניינים בכך יוכלו לשנות אותה ולהוסיף לה שיפורים משלהם.

אך למרות עקרונות הקוד הפתוח המניעים את פרויקט אנדרואיד, מכשיר הטלפון עצמו יכיל נעילת SIM כך שלא יהיה ניתן להשתמש בו ברשתות חוץ מזו של טי-מובייל. ברודמן מטי-מובייל הודה כי לא יופתע אם יהיו לקוחות שינסו לפרוץ את הנעילה כדי להשתמש במכשיר ברשתות שהם כבר מנויים אליהן או בארצות אחרות – כפי שקרה פעמים רבות עם האייפון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות