אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק המרכזי של האמירויות נחלץ לעזרת הבנקים המקומיים צילום: בלומברג

הבנק המרכזי של האמירויות נחלץ לעזרת הבנקים המקומיים

זאת בשל משבר נזילות בשל המשבר הפיננסי העולמי. הצעד העיקרי שננקט כלל הזרמת כ-13.6 מיליארד דולר למערכת הבנקאית

25.09.2008, 19:14 | דורון פסקין

הבנק המרכזי של מדינת איחוד האמירויות הודיע ביום רביעי בלילה על שורת צעדים, שנועדו לסייע לבנקים המקומיים הסובלים ממשבר נזילות בשל המשבר הפיננסי העולמי. הצעד העיקרי שננקט כלל הזרמת 50 מיליארד דירהם (כ-13.6 מיליארד דולר) למערכת הבנקאית.

בבנק המרכזי מסרו כי הזרמת המיליארדים הכרחית בכדי להמשיך ולממן את פרויקטי הפיתוח במדינה. כמו כן נמסר כי התכנית החדשה נועדה להסיר חששות או אי ביטחון לגבי המשך יציבותם של הבנקים המקומיים.

בשבועות האחרונים, נוכח המשבר העולמי, פנו המשקיעים במדינת האמירויות למערכת המקומית בכדי לממן את הפרויקטים שלהם, וזאת נוכח הסערה הפיננסית בשוקי העולם. מעבר לכך, משבר הנזילות הוחרף נוכח העובדה כי בנקים בין לאומיים משכו בשבועות האחרונים כ-30 מיליארד דולר מחשבונות בבנקים המקומיים.

ובתוך כך נראה כי אחת התוצאות המידיות של הסערה הפיננסית תבוא לידי ביטוי במיזוגים במערכת הבנקאית של האמירויות. לפי דיווחים מאבו דאבי, לפחות שלוש עסקות מיזוגים של בנקים צפויות להתבצע בקרוב. תהליך המיזוג במערכת הבנקאית אינו חדש, אם כי נראה כי הוא צובר תאוצה לאור תנאי השוק המשתנים והמגמות בשוק העולמי.

בשנה שעברה, הביא מיזוג בין שני בנקים מקומיים להקמת הבנק הגדול באזור המפרץ עם הון כולל של כ-11 מיליארד דולר. מהלך זה זכה לברכת הממשלה.

נכון להיום, פועלים במדינת איחוד האמירויות כ-45 בנקים.

הכותב הוא מנהל מחלקת המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות