אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים המרכזיים באסיה מורידים ריבית צילום: איי פי

הבנקים המרכזיים באסיה מורידים ריבית

על רקע הורדת תחזית הצמיחה בסין על ידי מריל לינץ', כתוצאה מהמשבר העולמי, באים הבנקים המרכזיים באסיה ומורידים את הריבית על מנת למנוע צניחה נוספת בפעילות הכלכלית

28.09.2008, 10:09 | ענת ציפקין

הבנקים המרכזיים באסיה נחלצים לעזרת המדינות-תלויות היצוא בדרום מזרח אסיה, ומורידים את שיעור הריבית, למרות העליה החדה בשיעורי האינפלציה באזור.

הבנקים המרכזיים של טאייוואן, אוסטרליה, ניו זילנד וסין הורידו את שערי הריברית בשבוע האחרון, על מנת להמריץ את הביקוש המקומי, כפיצוי על היחלשות הביקוש הגלובלי בעיקר מארצות הברית, מערב אירופה ויפן. מדינות דרום מזרח אסיה חשות את גלי ההדף של המשבר הפיננסי, לא בקרב מוסדות פיננסיים, אלא בקרב הפעילות הריאלית של יצואניות, שהביקוש למוצריהן הולך ויורד.

הייצור התעשייתי בסין צונח, וכך גם בסינגפור וטאייוואן. בית ההשקעות מריל לינץ' הוריד את תחזיות הצמיחה לאסיה לשנים 2008-9 בעקבות המשבר העולמי, ל-7.7% השנה, ו-7.3 בשנה הבאה. הבנק המרכזי בטאייוואן הוריד את שיעור הריבית ל-3.5%, הבנק המרכזי של סין הוריד ל-7.2% מ-7.47%, הבנק המרכזי של פיליפינים החליט לא להעלות ריבית, מתוך חשש להחמרת האינפלציה המשתוללת ברמה של 12.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות