אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'יינה טל האמריקאית חתמה על הסכם לרכישת במבו

צ'יינה טל האמריקאית חתמה על הסכם לרכישת במבו

עוד אקזיט בדרך: צ'יינה טל, שתקים את רשת ה-Wimax הראשונה בסין, חתמה על הסכם לא מחייב לרכישת במבו מדיה קאסטינג בעסקת מניות ומזומן, שהיקפה טרם פורסם

28.09.2008, 12:35 | עומרי כהן

עוד סטארט-אפ ישראלי ותיק בדרך לאקזיט. חברת צ'יינה טל האמריקאית חתמה לאחרונה על הסכם לא מחייב לרכישת במבו מדיה קאסטינג בעסקת מניות ומזומן, שהיקפה לא פורסם. צ'יינה טל כבר החלה בבדיקת נאותות במשרדי במבו בכפר סבא ואמורה להשלים את הרכישה בתוך כמה שבועות.

צ'יינה טל מספקת שירותי בנייה והנדסה בתחום תשתיות תקשורת בסין ומתכננת להרחיב פעילות זו גם למדינות נוספות בעולם. החברה גם מספקת שירותי תקשורת בסין ובמדינות נוספות באסיה כדוגמת סינגפור, טייוואן והונג קונג.

החברה זכתה גם באישור להקים את רשת ה-WiMax (טכנולוגיה לתקשורת אלחוטית בטווח של עשרות קילומטרים) הראשונה בסין ומתמודדת על מכרזים דומים בארגנטינה ובפרו. המוצר של במבו יותאם לאחר הרכישה לטכנולוגיית ה-WiMax ויסייע בהעברת שידורי מולטימדיה למנויים.

במבו, שהוקמה לפני כשמונה שנים, מתמחה בפיתוח טכנולוגיה להעברת שידורי וידיאו ברשתות אלחוטיות "איטיות". עד כה פנתה החברה בעיקר לשוק הסלולאר ואף השיגה חוזים עם רשת אורנג' העולמית ועם מובייל מדיה הסינית. מוצר הדגל של החברה, סילבר-סטרייפ, מאפשר להעביר שידורי מולטימדיה באיכות גבוהה לטלפונים ניידים, באמצעות הורדת הקובץ במלואו מהרשת למכשיר, והודעה על קיום הקובץ לצפייה בסיום ההורדה.

לפני כארבעה חודשים פיטרה במבו 5 עובדים מבין 35 עובדי החברה, בשל הצורך לקצץ בעלויות. גיא מורג, מנכ"ל החברה, אמר אז ל"כלכליסט", כי הקיצוץ בוצע כדי לעמוד ביעד של איזון תקציבי עד סוף השנה ונבע מהירידה החדה בשער הדולר מול השקל.

על-פי חברת המחקר IVC, גייסה עד כה החברה 18 מיליון דולר בארבעה סבבים, מהקרנות אליס ונצ'רס, וריטאס, אפרופו IT, הייפריון, וקרן אורום. במשרדי החברה בכפר-סבא 30 עובדים, מרביתם מהנדסי תוכנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות