אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטאליקה: האייפוד הרס לנו את האלבום החדש צילום: אי פי איי

מטאליקה: האייפוד הרס לנו את האלבום החדש

האלבום החדש של להקת שנות השמונים מטאליקה נכשל, והאמנים טוענים שהאשמה תלויה לא במוזיקה או בהם, אלא בטכנולוגיה

28.09.2008, 14:08 | יוסי גורביץ
מכירותיו של Death Magnetic, האלבום האחרון של להקת מטאליקה - להקת רוק כבד שהוקמה ב-1981 - היו נמוכות מהצפוי, ועל פי דיווחי הוול סטריט ג'ורנל, רבים מן המעריצים מתלוננים שהצליל החדש של הלהקה "דק ושברירי".
מתנגד ותיק של מוזיקה בפורמט אלקטרוני. לארס אולריך, צילום: אי פי איי מתנגד ותיק של מוזיקה בפורמט אלקטרוני. לארס אולריך | צילום: אי פי איי מתנגד ותיק של מוזיקה בפורמט אלקטרוני. לארס אולריך, צילום: אי פי איי

הלהקה נוטה להסכים - ומאשימה לא את עצמה או את העריכה שלה, אלא את מכשירי האייפוד עליהם מנוגנים השירים. לטענת טד ג'נסן, "מהנדס הסאונד" של הלהקה, הצליל הקלוש החדש הוא תוצאה של נסיון להפוך את קובצי ה-MP3 למרעישים במיוחד, כדי להתגבר על הצליל הנמוך שמנגן מכשיר האייפוד של אפל.

התוצאה, לדבריו, היא שמתוך נסיון לייצר כמה שיותר צלילים רועשים, מתעמעמים ההבדלים בין החלקים הרכים והכבדים של המוזיקה לתוך "צונאמי של מוזיקה נטולת טעם". במייל ששלח ג'נסן לאחד המעריצים, הוא אף אמר, כי הוא "לא גאה להיות מקושר לפרויקט הזה".

מטאליקה התנגדה במשך שנים להעברת המוזיקה שלה לפורמט אלקטרוני, ומתופף הלהקה, לארס אולריך, אף השתתף בקמפיינים של תעשיית המוזיקה בנסיון למנוע שיתוף קבצים, והעיד בנושא בפני הסנאט האמריקני. מטאליקה הצטרפה לתביעה כנגד אתר שיתוף הקבצים נאפסטר בשנת 2000. לזעמו של אולריך, Death Magnetic נמכר משום מה בצרפת כשבועיים לפני השקתו הרשמית - והודלף מיד לרשת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
בראייה של יותר משנתיים לאחר כתיבת הכתבה....
ואחרי שהלהקה הופיעה בישראל, נשאר לומר כי מטאליקה חיה ונושמת. סיבוב ההופעות שלהם מוצלח, המוזיקה שלהם בועטת כפי שבעטה בשנות השמונים והתשעים. האלבום החדש death magnetic מעולה - לעומת st. anger שכשל. לגופו של עניין - בהקלטות, צריך להקליט בלי להתחשב במדיה הדיגיטלית... פשוט לנגן ולנגן. אם בקבצי MP3 הסאונד קצת נעלם... אנשים יטרחו לקנות את הדיסק ולשמוע אותו במערכת הסראונד הביתית.
אחד העם  |  27.05.10
6.
טכנולוגיה? מוסיקה?
עודף טכנולוגיה ותחכום בנוסף למיסחור והחזירות הרסו את עולם המוסיקה. מוסיקאים צריכים לרוץ אחרי חידושים טכנולוגיים, ולבזבז זמן במשרדי עורכי דין כדי לוודא שחוזיהם טובים, וכל זה במקום להתעסק במוסיקה נטו. המוסיקה איבדה את הנשמה. כבר לא נחזור לרמות כמו המוסיקה של שנות השישים והשבעים. כבר לא נראה אנשים כמו הנדריס, מוריסון, סטונס, דילן וכו' כי גם אם יהיו מוכשרים, התעשיה תדאג לחסל להם את הנשמה. WELLCOME MY SON TO THE MACHINE!
ג'וני , נצרת  |  02.10.08
לכל התגובות