אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרישה דן באפשרות למכור את פורטיס או להלאימה צילום: בלומברג

טרישה דן באפשרות למכור את פורטיס או להלאימה

נגיד הבנק האירופאי המרכזי נועד עם ראש ממשלת בלגיה איב לטרם במטרה להבהיר את עתידה של ענקית השירותים הפיננסיים שנקלעה לקשיים, ולנסות לשלוח מסר מרגיע למשקיעים

28.09.2008, 23:06 | סוכנויות הידיעות

על רקע דיווחים לפיהם עשויה ענקית השירותים הפיננסים הבלגית-הולנדית פורטיס, שנקלעה לקשיים, להימכר או לעבור הלאמה, ניהל הערב (א') נגיד הבנק האירופי המרכזי, ז'אן-קלוד טרישה, שיחות חירום עם שרים משתי המדינות.

טרישה, שמתוקף תפקידו ממונה על שמירת היציבות הפיננסית בגוש האירו, נועד עם ראש ממשלת בלגיה איב לטרם במטרה להבהיר את עתידה של פורטיס, ולנסות לשלוח מסר מרגיע למשקיעים.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס במהלך הפגישה דנו הצדדים במכירתה של פורטיס כיחידה אחת או או חלקים מסויימים מתוכה. כמו כן נדונה אפשרות להלאים את החברה. על אף שהכחישו את מעורבותן בתהליך, BNP Paribas ו-ING הן שתיים מהרוכשות הפוטנציאליות אשר שמן הוזכר בימים האחרונים.

במהלך היום התכנסה הנהלת פורטיס לישיבת חירום. מאוחר יותר הצטרף מנכ"ל החברה, פיליפ דירקס, לפגישתם של טרישה וראש ממשלת בלגיה בה נכחו גם מספר שרים בממשלת הולנד.

על פי ההערכות, הציג דירקס לנוכחים את האפשרות כי פורטיס תציע למכירה את תאגיד הבנקאות ההולנדי ABN AMRO אותו רכשה בשנה שעברה. רכישת הבנק גרמה לקשיים הכלכלים אליהם נקלעה פורטיס בחודשים האחרונים. מניית פורטיס איבדה במהלך המסחר בשבוע שעבר שליש מערכה.

כמו כן דנו הצדדים באפשרות לפיה יעניקו ממשלות גוש היורו ערבויות כלכליות באשר לעתידה של פורטיס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות