אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר האשראי: גם ענקית הנדל"ן הגרמנית HYPO real estate בקשיי נזילות צילום: בלומברג

משבר האשראי: גם ענקית הנדל"ן הגרמנית HYPO real estate בקשיי נזילות

הודיעה כי תבטל חלוקת דיבידנד, לאחר שגייסה מיליארדי דולרים בקווי אשראי מבנקים אירופאים. סך המחיקות של החברה, הקשורות למשבר הסאב פריים, עומד על כ-1.1 מיליארד דולר מתחילת השנה

29.09.2008, 09:13 | ענת ציפקין

קבוצת הנדל"ן השנייה בגודלה בגרמניה, Hypo Real estate, הודיעה הבוקר (ב') כי בכוונתה לבטל את תשלום הדיבידנד המתוכנן עבור שנת 2008, על מנת להגן על עצמה מפני מחסור בנזילות. בעקבות ההודעה צונחת מניית Hypo ב-66% במסחר בפרנקפורט.

לצורך כך שריינה החברה קווי אשראי מבנקים אירופאים בהיקף של "כמה מיליארד יורו". מנכ"ל Hypo הסביר את הצעד ואמר כי המטרה היא "איזון הבסיס הפיננסי של החברה, והתאמתה לחוסר התיפקוד הנוכחי של השווקים הפיננסיים בעולם".

Hypo היא ככל הנראה חברת הנדל"ן הגרמנית הראשונה שמושפעת בצורה משמעותית מגלי ההדף של משבר האשראי העולמי. החברה דיווחה על רווח (לפני מס) ברבעון השני של 40 מיליון יורו בלבד, לעומת 320 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. זאת בעקבות מחיקות חסרות תקדים של כ-145 מיליון יורו הקשורות לחובות מגובים משכנתאות CDO.

סך המחיקות של החברה, הקשורות למשבר הסאב פריים, עומד על כ-1.1 מיליארד דולר מתחילת השנה. בשבוע שעבר הודיעה Hypo כי בכוונתה למכור את חטיבת ניהול הנכסים שלה, Collineo, לבנק הפרטי Sal oppenheim על מנת לגייס הון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות