אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות וממשלות צרפת ובלגיה יזרימו 6.4 מיליארד יורו לבנק דקסיה למנוע קריסתו צילום: בלומברג

בעלי המניות וממשלות צרפת ובלגיה יזרימו 6.4 מיליארד יורו לבנק דקסיה למנוע קריסתו

דקסיה פועל בישראל בעיקר במגזר הרשויות המקומיות. היקף פקדונות הציבור הסתכם בכ-2.7 מיליארד שקל בסוף הרבעון השני של השנה. מניית דקסיה, שהוא המלווה הגדול בעולם לממשלות, קרסה אתמול ב-30% ושווי השוק שלו נחתך ל-8.2 מיליארד יורו בלבד

30.09.2008, 10:01 | ענת ציפקין

בעלי המניות של הבנק הצרפתי-בלגי דקסיה וממשלות צרפת ובלגיה יזרימו 6.4 מיליארד יורו לבנק כדי למנוע את קריסתו.

מניית הבנק צנחה אתמול ב-30%, ובכך השלימה ירידה של 60% השנה החותכת את שווי השוק של הבנק ל-8.2 מיליארד יורו בלבד.

דקסיה הוא הבנק המלווה הגדול בעולם לממשלות. כבר אתמול יצא ראש ממשלת בלגיה בהצהרה עקרונית כי הממשלה תתגייס ב"מאמץ משותף" להזרים הון לדקסיה במידת הצורך.

עתידו של הבנק היה נושא מדובר אתמול לאחר קריסתו של בנק פורטיס, והצלתו על ידי הזרמת נזילות משותפת בהיקף 16.2 מיליארד דולר מצד ממשלות בלגיה, לוקסמבורג והולנד.

בהתייחסות רשמית של דוברת הבנק בבלגיה, אולריקה פומיי, נמסר כי "ממשלת בלגיה וגורמים אחרים אכן דנים באופציות שונות לגבי עתידו של הבנק".

לבנק יש פעילות עניפה גם בישראל, והוא עוסק במתן אשראי לרשויות המקומיות בישראל, ומשמש כסוכן של החשב הכללי באוצר לניהול ההתחשבנות ההדדית בין הממשלה לרשויות המקומיות. עיקר פעילותו היא במתן אשראי לרשויות ולמוסדות מוניציפליים מכספי פקדונות אגרות חוב סחירות ושטרי הון שהונפקו על ידי הציבור.

 היקף פקדונות הציבור שהופקד בדקסיה ישראל הסתכם ב-2.7 מיליארד שקל בסוף הרבעון השני של השנה. יתרת אגרות החוב שהנפיק הבנק לציבור מסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל נכון לרבעון השני של השנה. לא ניתן היה להשיג את תגובת דקסיה ישראל לידיעה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות