אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכלכלה הבריטית במיתון; לא צמחה ברבעון השני של השנה צילום: בלומברג

הכלכלה הבריטית במיתון; לא צמחה ברבעון השני של השנה

כלכלנים בבריטניה מעריכים כי נגיד הבנק המרכזי צפוי להוריד את הריבית בימים הקרובים

30.09.2008, 17:33 | סוכנויות הידיעות

כלכלת בריטניה לא צמחה במהלך הרבעון השני, השיעור הנמוך ביותר זה 16 שנים - כך עולה מנתונים רשמיים שפרסם היום (ג') המשרד הבריטי לנתונים סטטיסטיים. כמו כן עולה מהנתונים כי הגרעון בחשבון השוטף, בהיקף של למעלה מ- 11 מיליארד ליש"ט, עלה לרמתו הגבוהה ביותר בשנה האחרונה.

הקיפאון בצמיחה ברבעון השני של השנה הנוכחית, בנוסף לצמיחה כלכלית בשיעור 0.3% בלבד ברבעון הראשון, מעידים על-כך שהכלכלה הבריטית נמצאת למעשה במיתון. להערכת כלכלנים צפוי כעת הבנק המרכזי להוריד את הריבית בתוך ימים אחדים."לאור התחזיות הכלכליות השליליות והזעזועים בשווקים, להערכתינו יפחית הבנק המרכזי בשבוע הבא את שער הריבית מ- 5% ל- 4.75%" אמר ל"טלגרף" הבריטי הווארד ארצ'ר, הכלכלן הראשי של חברת גלובאל אינסייט.

עוד עולה מהנתונים כי פעילות מגזר השירותים בבריטניה צמחה במהלך הרבעון ב- 0.2% בלבד - השיעור הנמוך ביותר מאז 1995. היקף הייצור התעשייתי הצטמצם ב- 0.7%, והתחלות הבנייה ירדו אף הן ב- 0.5%.

"אנו צופים כי כלכלת בריטניה תיקלע לתקופה ממושכת של האטה כלכלית לאחר עשור של צמיחה" אמר לבי.בי.סי פול דיילס, אנליסט בקפיטל אקונומיקס.

על-פי הערכות נציבות האיחוד האירופי, במהלך הרבעון השלישי (המסתיים היום) צפויה הכלכלה הבריטית להצטמצם ב- 0.2%, ובשיעור זהה ברבעון האחרון של השנה הנוכחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות