אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרניבל קרוז של משפחת אריסון חשופה ל-AIG בהיקף של כמיליארד דולר צילום: סיון פרג'

קרניבל קרוז של משפחת אריסון חשופה ל-AIG בהיקף של כמיליארד דולר

ההפסד של קרניבל כתוצאה מהחשיפה לחברת הביטוח שקרסה יכול להגיע לכ-170 מיליון דולר. דויטשה בנק חתך את ההמלצה למניה ב-39% עם מחיר יעד של 32 דולר למניה

02.10.2008, 17:04 | ישראל הס

מסתבר שהחשיפה הפיננסית של שרי אריסון למשבר הפיננסי לא מסתיימת רק בבנק הפועלים. במהלך סוף השבוע האחרון הודיעה חברת קרניבל קרוז כי היא חשופה בכ-1.06 מיליארד דולר לחברת AIG, ענקית הפיננסים שהולאמה על ידי הממשל, וקיבלה ממנו סיוע בהיקף 85 מיליארד דולר. חשיפה זו עלולה לגרום לקרניבל הפסד של עד 170 מיליון דולר, במידה וענקית הביטוח תיקלע לקשיים נוספים.

את קרניבל קרוז הקים תד אריסון, אביה של שרי ומיקי בשנת 1972 והוריש את מרבית האחזקה בה למיקי אריסון. לא ברור מהי האחזקה של שרי אריסון בחברה מאחר והיא מוחזקת על ידי נאמנויות משפחתיות.

שרי אריסון המחזיקה ביחד עם אחיה בשליטה בחברת הספנות קרניבל קרוז הפסידה השנה נתח ניכר מאחזקתה העיקרית לאחר ירידות השערים שנרשמו במניית ספנות הנופש הגדולה ביותר בעולם. מניית החברה רשמה ירידה של יותר מ-19% מאז תחילת השנה מרמה של 44.49 דולר למניה לרמה של 35.97 דולר למניה. לפני כשנה, ביוני 2007 מכרה אריסון מניות של קרניבל במחיר של 50 דולר למניה.

בנוסף, בסוף השבוע האחרון חתכו האנליסטים של בנק ההשקעות דויטשה בנק את דירוג המניה מ"קנייה" ל"מכירה" ומסרו כי עסקי החברה יצטרכו לבצע "תפנית אסטרטגית", על מנת שיוכלו להתמודד עם מחירי הדלק הגבוהים כמו גם עם העלויות הגבוהות של חומרי הגלם, שמייקרות את רכישתן של ספינות חדשות על ידי החברה.

האנליסטים של דויטשה בנק חתכו את מחיר היעד למניית החברה ב- 39% מרמה של 52.5 דולר למניה לרמה של 32 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות