אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכי חשוב לנוסעים לחו"ל: המראה ונחיתה בזמן. פחות חשוב: הארוחה בטיסה צילום: shutterstock

הכי חשוב לנוסעים לחו"ל: המראה ונחיתה בזמן. פחות חשוב: הארוחה בטיסה

כך עולה מסקר מגמות בטכנולוגיה בנמלי תעופה לשנת 2008 של חברת הייעוץ SITA. עוד עולה ש-57% מהנוסעים מתגעגעים לכרטיס הטיסה מנייר

04.10.2008, 14:11 | יסמין גיל

למרות שלפני ארבעה חודשים עברו חברות התעופה וסוכנויות התיירות לשימוש כמעט מוחלט בכרטיסי טיסה אלקטרוניים, נראה שרבים מהנוסעים מתגעגעים לכרטיס הטיסה מנייר: מסקר מגמות בטכנולוגיה בנמלי תעופה לשנת 2008 של חברת הייעוץ SITA, עולה שלו יכלו לבחור, 57% מהנוסעים היו מעדיפים כרטיס טיסה מנייר, לעומת 34% שיעדיפו כרטיס אלקטרוני. לשאר, אגב, זה לא ממש משנה.

הסקר, שפורסם בסוף השבוע, בדק את עמדות הנוסעים והרגליהם בכל הקשור לשימוש באמצעים טכנולוגיים בהזמנת טיסה. הנתונים נאספו מ-2,143 נוסעים לפני המראה, שטסו בלמעלה ממאה חברות תעופה בשישה נמלי תעופה בינלאומיים: אטלנטה, מומביי, פריז, מוסקבה, סאו פאולו ויוהנסבורג.

כשנשאלו הנסקרים מה הדבר החשוב ביותר מבחינתם כשהם מבררים לגבי הזמנת נסיעה, השיבו 70.5% כי מדובר במחיר. ל-63% הדבר החשוב ביותר הוא לוח זמני הטיסות, ל-42.5% חשובה היכולת לארגן את הנסיעה דרך האינטרנט, ולשיעור דומה חשובה תדמית חברת התעופה. הדבר הפחות משמעותי מבחינת הנוסעים (5.6%) הוא ההשפעה המוערכת של הנסיעה על איכות הסביבה.

בממוצע, 57.6% מהנסקרים בנמלי התעופה השתמשו באינטרנט כדי לבצע הזמנת טיול, כאשר באטלנטה עשו זאת 73.4%, לעומת כ-29% במוסקבה.

"קל לשימוש" (72%) ו"חוסך זמן" (60%) היו שתי הסיבות הפופולריות ביותר להזמנת טיול און ליין, ו-56% טענו שהרשת מאפשרת להשוות בקלות בין מגוון האפשרויות. הסיבות הנפוצות לאי-שימוש באינטרנט בכל הקשור להזמנת טיול: "מישהו אחר גם ככה מבצע את הסידורים עבורי" (69.3%), "אני מעדיף שירות ישיר מסוכן נסיעות" (8.1%), "אין לי גישה לאינטרנט בבית או במשרד" (5.6%).

הדבר החשוב ביותר מבחינת הנוסעים עם הגעתם לנמל התעופה ובטיסה עצמה, הוא המראה ונחיתה בזמן (74%), שהמזוודה תגיע שלמה ובזמן (60%) ותורים קצרים (52%). כפי הנראה קבלת הארוחה שהזמינו בטיסה, היא הדבר הפחות משמעותי מבחינת הנסקרים (12%).

מרבית הנסקרים, כ-17%, היו מוכנים לוותר על זמן ההמתנה בנמל התעופה לפני ההמראה. 16% היו שמחים לוותר על ההמתנה למזוודות עם הנחיתה, וכ-13% - על תהליך הבידוק הביטחוני. הנסיעה מנמל התעופה ליעד, למשל למלון, מפריעה רק ל-1.5% מהנסקרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות