אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכסף של היזם איציק טולדנו יישאר במיאמי; לא ירכוש את השליטה בטרה אינווסטמנטס צילום: אוראל כהן

הכסף של היזם איציק טולדנו יישאר במיאמי; לא ירכוש את השליטה בטרה אינווסטמנטס

השלד הבורסאי לא יירכש על ידי טולדנו ממוטי פרידמן, עסקה עליה נחתם מזכר הבנות לפני כחודש. טולדנו חזר בו, בין היתר בשל ביטול העסקה למכירת מלון סיטי טאואר מידי בוימלגרין ושותפיו לטולדנו - בעקבות אי הסכמה על גובה העסקה

04.10.2008, 23:44 | גולן חזני

הרומן הקצר של איציק טולדנו בארץ מסתיים, מבלי שהיזם הישראלי לשעבר ממיאמי יבצע כאן עסקה כלשהי.

השלד הבורסאי טרנס טרה אינווסטמנטס דיווח ביום חמישי בערב, כי טולדנו הודיע לבעל השליטה בשלד, מוטי פרידמן, כי לא ירכוש ממנו את השליטה בו.

לפני כחודש חתם טולדנו על מזכר הבנות עם פרידמן לרכישת השליטה בשלד (כ-65% מהמניות) תמורת 97 מיליון שקל, עם אופציה לשנתיים לרכישת 22% נוספים תמורת כ-20 מיליון שקל.

בדיווח ביום חמישי ציינה טרנס טרה, כי טולדנו חזר בו מהסיכום בשל ביטולה של עסקה אחרת, שבה סיכם על רכישת מלון שרתון סיטי טאואר מידי שעיה בוימלגרין ושותפיו תמורת 150 מיליון שקל. טולדנו התכוון לרכוש את המלון באמצעות השלד הבורסאי. ההון העצמי של החברה-שלד עומד על 131 מיליון שקל, נכון לסוף הרבעון השני.

העסקה לרכישת שרתון סיטי טאואר בוטלה על ידי טולדנו לאחר שלדברי מקורביו, התברר לו כי ה-NOI (הכנסה תפעולית נטו) שהובטחה לו על ידי בוילמגרין עמדה על 3.9 מיליון שקל, אבל בפועל התברר כי היא נמוכה ב-25%. טולדנו ביקש להפחית את מחיר העסקה מ-150 ל-120 מיליון שקל אבל בוימלגרין ונציגי שותפיו יצחק תשובה, אורי דורי והאחים עופר - סירבו.

טולדנו, ישראלי לשעבר, הגיע לארה"ב לפני שבע שנים עם סכום כסף קטן, וכיום הוא בעל חברת סקיי דיוולופמנט, בעלת פורטפוליו נכסים של יותר מ-230 מיליון דולר והון עצמי של 74 מיליון דולר. טולדנו מחזיק גם ב-10% בבנק מרקיז שבמיאמי. עו"ד איתן רוטשילד ממשרד יהודה רווה ניהל את המו"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות