אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה: מאמצים להצלת בנק HRE צילום: בלומברג

גרמניה: מאמצים להצלת בנק HRE

בנקים אחרים נסוגו מהתוכנית להצלת הבנק, שר האוצר הגרמני פועל כדי למצוא פתרון חלופי. גורמים בבנק מסרו כי הם מצפים שהממשלה תשחק תפקיד מרכזי יותר בהצלתו

05.10.2008, 12:37 | סוכנויות הידיעות

שר האוצר הגרמני קרא היום (א') לכל הצדדים המעורבים בעניין לפעול במהירות להצלתו של בנק היפו ריל אסטייט (HRE) הנמצא על סף קריסה. הדברים נאמרו במהלך פגישה בה פקידים מהבנק המרכזי, משרד הרגולטור הפיננסי והממשלה כדי לדון בדרכים לסייע לבנק.

HRE נאבק על חייו לאחר שבנקים וחברות ביטוח גרמניות נסוגו אתמול מתוכנית בעלות של 35 מיליארד יורו, שיזמה הממשלה, להצלת הבנק. הבנקים וחברות הביטוח היו אמורים לספק 8.5 מיליארד דולר מהמימון הכולל, כאשר המגזר הציבורי היה אמור לתרום את שאר הסכום.

"זה הזמן בו כולם נדרשים להפגין אחריות" אמר טורסטן אלביג, דובר משרד האוצר הגרמני. "צריך לבחון את כל האפשרויות כדי להגיע לפתרון, ועל כל הצדדים להבין את האחריות הנדרשת מהם ולפעול בהתאם" הוא הוסיף.

בהודעה של HRE אתמול נאמר כי הבנק בוחן אמצעים אלטרנטיביים לפתרון, וכי בעלי המניות תומכים בבנק. "אנחנו נאבקים על הקיום העתידי של החברה" נאמר בהודעה.

אלביג אמר ששר האוצר הגרמני, פיר סטיינברוק, והקנצלרית אנגלה מרקל יחליטו אם הממשלה תתערב עוד יותר במאמצים להצלת הבנק, אך הבטיח כי השניים ינהגו בהתאם לעצות הדרג המקצועי. הדובר הוסיף שהבנקים וחברות הביטוח לא עדכנו את הממשלה לפני החלטתם לסגת מתוכניות הסיוע ואמר כי "ההחלטה הזו הפתיעה אותנו מאוד".

גורמים בהנהלת HRE אמרו לסוכנות רויטרס כי הם מצפים שהממשלה תשחק תפקיד מרכזי יותר במאמצים להצלתו. זהו הבנק הגרמני החמישי שהממשלה בברלין מחלצת מאז פריצת משבר האשראי העולמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות